"Csaplárova past" lapila i Ibrahimovice. Zkolabovali jsme, litoval po derby s Interem

10. 2. 2020 12:00
Útočník AC Milán Zlatan Ibrahimovic byl zklamaný, že jeho tým v nedělním městském derby s Interem ztratil dvoubrankové poločasové vedení a prohrál 2:4. Podle osmatřicetiletého švédského fotbalisty, který se ve šlágru 23. kola italské ligy blýskl gólem a asistencí, "Rossoneri" po změně stran přestali hrát a věřit.
Zlatan Ibrahimovič (AC Milán)
Zlatan Ibrahimovič (AC Milán) | Foto: Reuters

Ibrahimovic nejprve ve 40. minutě připravil úvodní branku pro Anteho Rebiče, v nastavení sám hlavou zvýšil na 2:0 a připsal si třetí soutěžní trefu v šestém zápase po zimním návratu do Milána.

Jenže ve druhém dějství se na San Siru všechno otočilo. Mezi 51. a 53. minutou ztrátu Interu smazali Marcelo Brozovič s Matíasem Vecinem, v 70. minutě dokonal obrat Stefan de Vrij a těsně před koncem ještě přidal pojistku Romelu Lukaku.

"Je těžké vysvětlit, co se stalo. O přestávce jsme si říkali, že prvních 15 minut druhé půle bude klíčových, a my během nich dostali dva góly," litoval Ibrahimovic v rozhovoru pro televizi Sky Sport Italia.

"Přestali jsme hrát, tým si přestal věřit. Nepresovali jsme, málo jsme si přihrávali. Od vyrovnání nám všechno zkolabovalo," doplnil rodák z Malmö, jenž v poslední minutě derby za stavu 2:3 trefil hlavičkou tyč.

Zatímco Inter poskočil do čela Serie A o skóre před mistrovský Juventus Turín, AC po 23. kole klesl na desátou příčku tabulky. "Myslím, že je to hodně o zkušenostech, protože musíte vědět, jak kontrolovat zápas za stavu 2:0, abyste ho vyhráli," prohlásil Ibrahimovic.

Jeho bývalý zaměstnavatel Inter ho v první pětačtyřicetiminutovce zklamal. "Je to divné, protože naše první půle byla prakticky dokonalá. Očekával jsem od Interu víc, protože v úvodním poločase nevypadali jako tým hodný druhého místa. Po pauze už ano," konstatoval švédský kanonýr.

před 39 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.