Barcelona se trápila s Valladolidem, zachránila ji trefa Dembelého v nastavení

5. 4. 2021 23:07
Fotbalisté Barcelony v dohrávce 29. kola španělské ligy porazili sestupem ohrožený Valladolid 1:0 gólem Ousmanea Dembélého z poslední minuty.
Ousmane Dembelé se spoluhráči z Barcelony slaví branku
Ousmane Dembelé se spoluhráči z Barcelony slaví branku | Foto: Reuters

Velký favorit zlomil odpor soupeře až v koncovce, kterou odehrál v početní převaze, a tříbodovým ziskem se naladil na sobotní šlágr s Realem Madrid. Po šestém vítězství v La Lize za sebou ztrácí "Barca" na druhém místě tabulky už jen bod na vedoucí Atlético Madrid, které v neděli prohrálo v Seville. V El Clásicu bude hájit dvoubodový náskok na třetí "Bílý balet".

Barcelona měla proti outsiderovi velkou převahu, ale nejprve měl blízko ke gólu soupeř, protože Kenan Kodro trefil v úvodu utkání břevno hlavou po centru. V nastaveném čase pro změnu brankář Valladolidu Jordi Masip vyškrábl střelu Pedriho na tyč a později se vyznamenal i při brejku Dembélého.

Právě po faulu na francouzského útočníka dohrávali hosté posledních 11 minut oslabeni o vyloučeného Óscara Plana a domácí početní výhodu využili. Dembélé po centru napálil z úhlu odražený míč a pátým gólem v ligové sezoně rozhodl. Valladolid má na 16. místě tabulky už jen tříbodový náskok na pásmo sestupu.