Barcelona trpí dál. Prohrála domácí El Clásico a v lize je až devátá

Aktualizováno 24. 10. 2021 23:13
Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v "El Clásicu" na hřišti Barcelony 2:1 a v neúplné tabulce španělské ligy jsou druzí za San Sebastianem, který remizoval s Atléticem Madrid.
David Alaba z Reau Madrid slaví branku na Camp Nou.
David Alaba z Reau Madrid slaví branku na Camp Nou. | Foto: Reuters

"Bílý balet" dostal do vedení ve 32. minutě David Alaba a ve čtvrté minutě nastaveného času zvýšil náskok Lucas Vázquez. Domácí už jen korigovali premiérovou trefou Sergia Agüera v dresu Barcelony.

Real proti svému tradičnímu rivalovi z Barcelony přerušil ve španělské lize sérii předchozích dvou zápasů bez vítězství. Naopak katalánský velkoklub prohrál druhý ligový duel z posledních tří a je devátý. Trenér Koeman se stal teprve druhým koučem Barcelony v historii, který prohrál svá první tři Clásica ve funkci. Barcelona nebodovala ve čtvrtém ligovém Clásicu po sobě.

Úřadující španělský vicemistr Real hrozil od úvodu z rychlých brejků, ale Vinícius Junior byl buď v ofsajdu, nebo jeho pád v pokutovém území nebyl posouzen jako penaltový. Na druhé straně mohl udeřit v 25. minutě Dest, ale nemířil v nadějné příležitosti přesně.

Real poslal do vedení svou první brankou v dresu "Bílého baletu" Alaba, který si naběhl na přihrávku Rodryga a nedal gólmanovi Ten Stegenovi šanci. Barcelona se ve druhé půli vrhla za vyrovnáním, ale výraznou šanci si nevytvořila. Naopak ve třetí nastavené minutě vstřelil druhý gól Vázquez. Agüerova první trefa v Barceloně následně přišla už pozdě.

San Sebastian se na hřišti Atlética dostal po gólech Sörlotha a Isaka do dvougólového vedení, ale uruguayský kanonýr domácího celku Suárez nejprve hlavou snížil a čtvrt hodiny před koncem vyrovnal z penalty na konečných 2:2. San Sebastian se vrátil do čela, Atlético je čtvrté.

V dalším utkání Sevilla přestřílela Levante 5:3 a zařadila se s 20 body o skóre za Real. Vyhrála již svůj čtvrtý ligový zápas z posledních pěti, naopak Levante bodovalo jen jednom z posledních pěti utkání a je v neúplné tabulce na předposledním 19. místě.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

FC Sevilla - Levante 5:3 (8. Torres, 24. Mir, 38. Diego Carlos, 50. El Haddadi, 64. Reges - 33. a 55. Morales, 62. Melero), FC Barcelona - Real Madrid 1:2 (90.+7 Agüero - 32. Alaba, 90.+3 Vázquez), Betis Sevilla - Vallecano 3:2 (22. Moreno, 24. Juanmi, 75. Willian Jose z pen. - 45.+1 Nteka, 65. Garcia), Atlético Madrid - San Sebastian 2:2 (62. a 77. z pen. Suárez - 8. Sörloth, 48. Isak).

Gang v Mexiku se pomocí aut proboural do vězení a uprchl s devíti trestanci

Gang ve středním Mexiku se ve středu pomocí několika aut proboural do věznice a uprchl odtamtud s devíti trestanci. Informovala o tom agentura AP, podle které šlo o jednu z nejdramatičtějších událostí tohoto druhu, jaké Mexiko v posledních letech zažilo.

Policie ze státu Hidalgo ležícího severně od hlavního města uvedla, že její příslušníci a vojáci pátrají po uprchlých vězních. Nesdělila, který ozbrojený gang se do nápravného zařízení ve městě Tula násilím dostal. Tamní ministr vnitra Simón Vargas popsal, že "ozbrojená skupina v několika vozidlech vtrhla do věznice, přičemž dvě vozidla ve snaze odvést pozornost zapálila".

Podle místních médií gang osvobodil šéfa skupiny, která se kromě jiného podílí na krádežích pohonných hmot. Tento muž byl teprve před několika dny zatčen kvůli podezření z vraždy a únosu. Při policejní operaci po útoku na věznici dva strážci pořádku utrpěli zranění.