Začínám tomu přicházet na chuť, řekl Pešice. Zůstane?

Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 11. 2013 8:00
"Kdyby se něco zajímavého objevilo, byl bych mile překvapen," řekl Pešice. Nabídku od české repre by bez váhání přijal.
Boj o Vrbu Pelta zatím prohrává. Tak co kdyby reprezentaci dál vedl dočasný kouč Pešice?
Boj o Vrbu Pelta zatím prohrává. Tak co kdyby reprezentaci dál vedl dočasný kouč Pešice? | Foto: CPA

Olomouc - Hodně se teď o tom mluví, ale stejně zatím pořád nikdo nic neví. Námluvy v Plzni a boj o Pavla Vrbu totiž šéf fotbalu Miroslav Pelta zatím prohrává a tak stále není jasno o tom, kdo české fotbalisty povede po Novém roce.

Jedno jméno se tady ale přece nabízí a včera v Olomouci po výhře nad Kanadou (více čtěte ZDE) se o něm v nadsázce, ale samozřejmě i trochu vážně, mluvilo - Josef Pešice.

Ten dočasný kouč, co měl vést reprezentaci po odvolání Michala Bílka, dokud Pelta nenajde vhodného nástupce. Jenže Pešice s týmem vyhrál, co se dalo: V kvalifikaci na Maltě i v Bulharsku, včera doma v přáteláku proti Kanadě.

"Kluci už v kabině nadhazovali, že bychom ho mohli přesvědčit, ať zůstane. Ale zatím se na to moc netváří," prohlásil po zápase dokonce kapitán týmu Petr Čech (celý rozhovor s Petrem Čechem čtěte ZDE). A co na to sám kouč?

Byl bych mile překvapen, kdyby nabídka přišla

"Nechci, aby to vyznělo špatně, ale začínám tomu přicházet na chuť," řekl a smál se u toho, jenže pak už situace víc nedovolila, musel stejně zvážnit. "Nevím, jak se to bude vyvíjet, já to fakt nevím. Mně končí smlouva ke konci roku, nevím, do jakého stádia se to dostane, kdo tady bude. Třeba tady ale zůstanu a něco budu dělat dál. Byl bych mile překvapen, kdyby se něco zajímavého objevilo," doplnil a naznačil novinářům, že by mu nejspíš ani nevadilo, kdyby byl na reprezentační lavičce zase jen asistentem.

"Jen do klubového fotbalu se už rozhodně vracet nebudu," řekl Pešice.

Fotbalisté pod jeho vedením jen vyhrávali. V kvalifikaci uspěli na Maltě a porazili i venku Bulharsko, které v tu dobu ještě bojovalo o šanci na baráž na mistrovství světa. "Byl to pod mým vedením rozhodně náš nejlepší výkon," bilancoval Pešice své období. "V Bulharsku bylo vidět, že máme na to hrát se středně silnými zeměmi. Naše mužstvo tam bylo lepší," řekl.

"Budu na ty tři zápasy vzpomínát rád. Jsem rád, že žádný problém nenastal a kluci k tomu přistoupili jako za dob Michala Bílka. Neměl jsem problém s Čechem, Rosickým, Sivokem a viděli jste, že přijel i Hübschmann. Kluci, co jsou venku, se chovají jako profíci a věřím, že pomohou našemu mužstvu i v té další kvalifikaci."

Akorát po Kanadě může být spokojený jen s výhrou

Jen včerejší výkon týmu dočasného trenéra trochu zklamal. Češi sice zbytečný (jak ho na začátku týdne označil Petr Čech) zápas vyhráli, ale nic moc fanouškům nepředvedli. Znovu se ukázalo, jak moc je trápí záloha. A když kvůli zranění nemohli přijet tvůrci hry Rosický s Daridou, bylo to na trávníku hodně znát. Domácím chyběl klid a čas od času i nějaká překvapivá přihrávka. A tak dobře organizovaná Kanada coby jasný outsider celých devadesát minut držela krok, Čech musel dokonce chytit penaltu.

"Můžu být spokojený tak akorát s výhrou 2:0," přiznal Pešice. "Asi se projevilo, že to byl přátelský zápas se soupeřem, o kterém se psalo, že nám nemůže ublížit. A já měl pocit, že k tomu tak hráči i přistoupili. Když pak zjistili, že to jednoduché nebude, nemohli se do toho dostat. To jsem jim říkal i v poločase. Že pokud nezačnou běhat, budou mít starosti," hodnotil Pešice.

"Chyběli nám středoví hráči, kazili jsme ve středu přihrávky. Jakmile tam není hráč, co zastaví balon, uklidní to a dá to do stran, je hra chaotická. Takže děkuju Petru Čechovi, který zase v důležité chvíli chytil penaltu. Když to ale rozhodčí písknul, napadlo mě hned, že to Čechíňo čapne."

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy