Čech: S Pešicem vyhráváme, ale netváří se, že by zůstal

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 11. 2013 19:49
Petr Čech chytil proti Kanadě penaltu a byl jedním z hlavních strůjců vítězství.
Petr Čech.
Petr Čech. | Foto: Reuters

Olomouc - Před zápasem říkal, že přátelský zápas proti Kanadě nemá pro českou fotbalovou reprezentaci žádný smysl. Nominaci ale Petr Čech neodmítl a v Olomouci se opět postavil do branky národního týmu. A byl důležitým strůjcem výhry, když za stavu 1:0 chytil pokutový kop.

Na tiskové konferenci se o tom mluvilo: Kanada nedala gól osm zápasů a dnes, zrovna proti vám, neměla daleko k tomu, aby se prosadila...

Na té tiskovce jsem říkal, že i když nedali dlouho gól, měli v každém zápase dvě tři velké šance. U nich je to o proměňování a dnes své šance zase neproměnili.

Byl jste na tu penaltu připravený? Tušil jste, kam to kopne?

Za posledních asi šest let žádnou nekopali, tak jsem ani žádnou penaltu během přípravy na zápas nehledal. Prostě jsem se na poslední chvíli rozhodl a jsem rád, že jsem jí chytil. 

Kopnutá ale nebyla zas tak špatně, ne?

Šlo to dobře k tyči, ale naštěstí přesně ve výšce, kam jsem ještě dosáhl. 

Díky tomu jste vyhráli nakonec 2:0, jak byste výkon týmu okomentoval?

Hráli velmi dobře organizovaně, urputně, silově, fyzicky a byli na tom velice dobře rychlostně. Jak byli dobře organizovaní, dařilo se jim v prvním poločase vyhrávat osobní souboje, věřili si, a proto to pro nás bylo velice těžké. V důrazu jsme zaostávali. Zápas byl pro nás těžší než být mohl. 

Vy jste ale vypadal hodně v pohodě. Dokonce jste si dovolil i riskantní kličku ve vlastním vápně...

Ten hráč byl u mě blízko, míč skákal, tak jsem si ho posunul, že ho odehraju volejem. Jenže soupeř byl už blízko a existovala možnost, že ho trefím. Tak jsem si do poslední chvíle počkal na tu fintu. 

Jak se teď bude tým loučit s trenérem Pešicem, který pravděpodobně končí a přepustí svou pozici zatím neznámému nástupci?

Vítězným pokřikem, aby odešel s vítěznou náladou a ještě nás čeká cesta vlakem do Prahy. Má tady tři zápasy a tři vítězství, to je pro něj výborná vizitka a asi věc, na kterou si bude pamatovat. 

Nebudete ho přemlouvat, ať zůstane, když pod ním pořád vyhráváte?

Kluci už to tady nadhazovali, ale zatím se na to moc netváří. Uvidíme, jestli se to u něj rozleží a co se stane. Asociace má čtyři měsíce na to, aby našla trenéra. Aby se buď dohodla s kluby o uvolnění, nebo našla volného trenéra. Tlak není velký, nejsou zápasy, je dost času. Věřím, že varianta, která se vybere, bude dobrá. 

Je tahle výhra na závěr s Kanadou alespoň náplast za asi ne moc povedený rok? 

Poslední tři zápasy jsme vyhráli, na Maltě deset let nikdo nevyhrál více než dvougólovým rozdílem a my zvítězili 4:1. Bulharsko hrálo ještě o postup, taky jsme tam vyhráli a s čistým kontem. Dnes to byl takový výkon, že jsme hráli jindy asi líp. Ale taky jsme neproměnili šance, prali jsme se s houževnatostí, agresivitou a silovým pojetím Kanady. Výhra nás těší, jsme rádi, že jsme takhle rok zakončili.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy