Bayern otočil zápas s Dortmundem, Drobný s nulou

Aktualizováno 1. 11. 2014 20:46
Fotbalisté Wolfsburgu zvítězili v 10. kole německé ligy na hřišti Stuttgartu 4:0 a posunuli se na druhé místo za Bayern.
Arjen Robben slaví vítězný gól Bayernu Mnichov.
Arjen Robben slaví vítězný gól Bayernu Mnichov. | Foto: Reuters

Berlín -  Fotbalisté Bayernu Mnichov otočili zápas  10. kola německé ligys Borussií Dortmund a zvítězili 2:1. Arjen Robben rozhodl v 85. minutě gólem z penalty, úřadující mistr tak zůstává neporažen. Wolfsburg vyhrál ve Stuttgartu 4:0 a posunul se na druhé místo, kde ztrácí čtyři body na Bayern.

Po půlhodině zápasu mezi Bayernem a Dortmundem po přesném Aubameyangově centru otevřel skóre záložník Borussie Marco Reus. Pětadvacetiletý německý reprezentant vstřelil svůj 68. bundesligový gól, z toho teprve druhý hlavou. Reus se podílel na šesti brankách svého týmu v posledních pěti zápasech. Třikrát skóroval a třikrát asistoval. Manuel Neuer v brance Bayernu v lize kapituloval po 688 minutách.

Svěřenci Pepa Guardioly ale dokázali duel otočit. Nejprve v 72. minutě přízemní střelou překonal gólmana Weidenfellera Robert Lewandowski, ještě v minulé sezoně hráč Dortmundu. Polský reprezentační útočník dal čtyři góly v posledních čtyřech zápasech a prosadil se už proti všem bundesligovým celkům.

V 85. minutě fauloval ve vápně obránce Subotič a Robben nařízenou penaltu s přehledem proměnil. Dortmund poprvé od jara 2000 prohrál pět ligových duelů v řadě a v tabulce je na barážovém 16. místě o skóre před Brémami.

Wolfsburg vyhrál pátý bundesligový zápas v řadě, což se mu povedlo naposledy v sezoně 2008/09, v níž vybojoval titul. V 15. minutě duelu ve Stuttgartu se po nedorozumění domácích do šance dostal Chorvat Perišič a přízemní střelou překonal gólmana Kirschbauma. VfB mohl v 38. minutě vyrovnat, Sararer však trefil břevno a pak už znovu úřadovali hosté.

Na konci poločasu našel De Bruyne z přímého kopu Knocha a dvaadvacetiletý obránce si připsal premiérový gól v tomto ročníku. Ve druhém dějství se prosadili ještě De Bruyne a Perišič. Adam Hloušek v dresu Stuttgartu odehrál posledních 11 minut.

Hamburk s Jaroslavem Drobným v brance porazil Leverkusen 1:0, jediný gól utkání vstřelil kapitán Van der Vaart z penalty. V nastavení mohl vyrovnat Bellarabi, trefil však tyč. K utkání nemohl nastoupit hamburský Petr Jiráček kvůli zranění kolena. Jeho tým vyhrál poprvé v sezoně na domácím hřišti.

Brémy otočily zásluhou dvou branek Di Santa zápas v Mohuči a po výhře 2:1 oslavily premiérový tříbodový zisk v tomto bundesligovém ročníku. Český obránce Theodor Gebre Selassie odehrál za Werder celé utkání.

Frankfurt prohrál 0:1 na půdě Hannoveru, v 88. minutě rozhodl vlastním gólem Madlung. Útočník Václav Kadlec, který ve středu skóroval v poháru, se do základní sestavy Eintrachtu opět nedostal a do zápasu naskočil v 71. minutě.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Hamburk - Leverkusen 1:0 (26. Van der Vaart z pen.), Hannover - Eintracht Frankfurt 1:0 (88. vlastní Madlung), Mohuč - Brémy 1:2 (3. Okazaki - 44. a 49. Di Santo), Stuttgart - Wolfsburg 0:4(15. a 88. Perišič, 45.+1 Knoche, 48. De Bruyne), Bayern Mnichov - Dortmund 2:1 (72. Lewandowski, 85. Robben z pen. - 31. Reus).

1. Bayern Mnichov 10 7 3 0 23:3 24
2. Wolfsburg 10 6 2 2 20:9 20
3. Mönchengladbach 9 4 5 0 12:4 17
4. Hoffenheim 9 4 5 0 13:7 17
5. Leverkusen 10 4 4 2 17:15 16
6. Hannover 10 5 1 4 7:11 16
7. Schalke 10 4 2 4 14:13 14
8. Mohuč 10 3 5 2 13:12 14