Arsenal nabídl Rosickému nový kontrakt. Zatím nepřikývl

Luděk Mádl Luděk Mádl
26. 1. 2012 13:08
Wenger chce Rosického v Arsenalu udržet.

Londýn - Arséne Wenger, manažer londýnského Arsenalu, nabídl Tomáši Rosickému prodloužení kontraktu. Ten dosavadní 31letému českému záložníkovi vyprší na konci letošního roku.

"Arsenal projevil zájem o prodloužení smlouvy. Zatím jsme ale v tomto směru žádnou dohodu neučinili. S Arsénem Wengerem si na tu věc opět sedneme v půlce února," konstatoval Rosického agent Pavel Paska.

O fotbale čtěte více:

Fakt, že bylo rozhodnutí odsunuto na půlku února značí, že Rosický neodejde nyní, těsně před uzavřením lednového transferního okna, do žádné vyspělé ligy typu španělské Primera Division, italské Serie A nebo německé Bundesligy. Odtamtud ho přitom intenzivně lákal Wolfsburg.

Nad útěkem do Turecka prý nepřemýšlejí

Existuje čistě teoretická varianta, že v závěru února by ještě Rosický přeci jen mohl Arsenal opustit a odejít do Ruska či na Ukrajinu. To je ale nepravěpodobné.

V minulých letech se dalo v únoru přestupovat ještě do Turecka. Zde projevoval eminentní zájem o Rosického klub Galatasaray Istanbul. I pro Turecko už ale letos platí "západoevropská" norma, takže se zde přestupní okno zabouchne na konci ledna. 

"Tudy ale naše myšlenky stejně neubíhají. Bavíme se o tom, jestli Tomáš Rosický prodlouží smlouvu a bude i v příští sezoně pokračovat v Arsenalu, nebo ne," reaguje Paska.

Rosickému a jeho blízkým se na jednu stranu v Londýně líbí a metropoli na Temži se jim opouštět nechce. Na druhou stranu záložník nemůže být spokojen se svým nízkým zápasovým vytížením.

Podle zákulisních informací se navíc diskutuje o tom, jakou gáži by Rosický v případě prodloužení kontraktu pobíral. Nyní se spekuluje o 50 000 librách týdně.

Náhradníkem v klubu, který ztrácí sílu

O víkendu sice Rosický proti Manchesteru United nastoupil v základní sestavě, ale jen proto, že zranění potkalo Mikaela Artetu. Jinak kapitán české reprezentace v poslední době plní roli spíše roli střídajícího hráče.

Dalším negativním faktorem je fakt, že se Arsenalu výsledkově příliš nedaří a mohl by vypadnout ze svého tradičního umístění v nejlepší ligové čtyřce, která zároveň znamená možnost startu v Lize mistrů.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko odstoupí od dohody o otevřeném nebi v polovině prosince

Rusko odstoupí od dohody o otevřeném nebi 18. prosince, oznámilo podle agentury TASS ruské ministerstvo zahraničí. Záměr opustit skupinu tří desítek zemí, které si umožňují provádět vzájemné kontrolní přelety, v květnu schválil ruský parlament a tento měsíc příslušný zákon podepsal prezident Vladimir Putin.

Dohoda o otevřeném nebi, jejímž signatářem je i Česká republika a Slovensko, platí od roku 2002 a jejím původním cílem bylo posílit důvěru mezi Ruskem a západními státy. Loni od dohody odstoupily Spojené státy, což tehdejší americký prezident Donald Trump zdůvodnil porušováním závazků ze strany Ruska. Moskva obvinění odmítla s tím, že její omezování letů nad ruským územím dohoda připouští a že USA zavedly ještě přísnější omezení pro kontrolní lety nad Aljaškou.

Moskva doufala, že nový americký prezident Joe Biden, který dříve odstoupení USA kritizoval, k dohodě opět přistoupí. Minulý měsíc ale Washington oznámil, že se k dohodě o otevřeném nebi vrátit nehodlá. Rusko reagovalo rozhořčeně a náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov to tehdy označil za "další politickou chybu" USA a "novou ránu systému evropské bezpečnosti". Rjabkov též popřel, že by Rusko dohodu porušovalo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

K dohodě ohledně dolu Turów zatím nedošlo, jednání budou pokračovat příští týden

Expertní týmy České republiky a Polska zatím nedospěly k dohodě o hnědouhelném dole Turów poblíž českých hranic. Jednání o mezivládní smlouvě, která má obsahovat české podmínky pro případné zpětvzetí žaloby u Soudního dvora EU, budou pokračovat příští týden. V tiskové zprávě to po dvoudenním jednání uvedlo ministerstvo životního prostředí.

"Polští političtí představitelé ve čtvrtek nepochybně deklarovali snahu se mimosoudně dohodnout, stejně tak jako česká strana deklarovala, že nechce zavírat důl Turów nebo Polsku diktovat jeho energetický mix. Diskutujeme již konkrétní návrh dohody a podmínek a v jednáních budeme pokračovat i příští týden," uvedl náměstek ministra životního prostředí Vladislav Smrž.

V pátek odpoledne se bilaterálně znovu sešli ministři obou zemí - Richard Brabec (ANO) a Michal Kurtyka. "Jednání jsou velmi náročná, ale opět jsme si s ministrem Kurtykou potvrdili, že naším cílem je dohoda," řekl Brabec

Zdroj: ČTK
Další zprávy