8. 12. 2012 17:26
Bayern zvítězil ve Wolfsburgu a německé lize vévodí s obrovským náskokem.
Diego z Wolfsburgu právě proměnil penaltu.
Diego z Wolfsburgu právě proměnil penaltu. | Foto: Reuters

Praha - Neuvěřitelných čtrnáct bodů už ztrácí fotbalisté Borussie Dortmund na svého největšího soupeře o titul v německé bundeslize. Bayern Mnichov znovu vyhrál, tentokrát 2:0 na půdě Augsburgu, zatímco vestfálský celek selhal v domácím duelu s Wolfsburgem a po divokém průběhu prohrál 2:3.

Obhajoba titulu se tak svěřencům kouče Jürgena Kloppa dramaticky vzdaluje. Všechno přitom začalo báječně. Už v šesté minutě rozjásal Vestfálský stadion Marco Reus úvodním gólem z přímého kopu.

Borussii zařízl rozhodčí Stark

Jenže kudlu do zad vrazil Borussii rozhodčí Stark, který ve 36. minutě nařídil penaltu a navíc vyloučel obránce Schmelzera za údajnou ruku na brankové čáře. Jenže opakované záběry odhalily, že bek zasáhl míč oběma koleny.

Z penalty srovnal Diego a o pět minut později Brazilec našel centrem Nalda a ten otočil skóre.

Domácí i v oslabení stihli vyrovnat, když další přísnou penaltu proměnil Polák Blaszczykowski. Vlci v sestavě s Janem Polákem ale měli poslední slovo, když utkání rozhodl Dost.

Bayern ukázal svou venkovní dominanci

Bayern ukázal svou dominanci na hřištích soupeřů, kde triumfoval v šesti ze sedmi utkání. Prvního gólu proti předposlednímu Augsburgu ale dosáhl až po 40 minutách, kdy ruku ve vápně potrestal gólem z penalty Thomas Müller.

Po obrátce výsledek pečetil kanonýr Mario Gomez, který byl na hřišti pouze dvě minuty. Za domácí nastoupil až v poslední minutě Milan Petržela.

Třináct minut si zahrál za Norimberk Tomáš Pekhart a jeho tým porazil doma 2:0 Düsseldorf.

Na domácím půdě uspěl také Stuttgart, který díky hattricku Vedada Ibiševiče zdolal 3:1 Schalke. Bosenský střelec se vyhoupl do čela tabulky kanonýrů.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Augsburg - Bayern Mnichov 0:2 (40. Müller z pen., 63. Gomez), Dortmund - Wolfsburg 2:3 (6. Reus, 61. Blaszczykowski z pen. - 36. Diego z pen., 41. Naldo, 73. Dost), Freiburg - Fürth 1:0 (15. Caligiuri), Norimberk - Düsseldorf 2:0 (27. Polter, 90. Feulner), Stuttgart - Schalke 3:1(2., 38. z pen. a 61. Ibiševič - 12. Marica), Eintracht Frankfurt - Brémy 4:1 (47. Meier, 62. Schwegler, 63. Aigner, 90. Inui - 54. Petersen).

1. Bayern Mnichov 16 13 2 1 43:6 41
2. Leverkusen 15 9 3 3 28:19 30
3. Dortmund 16 7 6 3 32:19 27
4. Eintracht Frankfurt 16 8 3 5 31:27 27
5. Schalke 16 7 4 5 26:22 25
6. Stuttgart 16 7 4 5 20:25 25
7. Hamburk 16 7 3 6 18:18 24
8. Freiburg 16 6 5 5 21:17 23