Vlaar a Mazuch = dva nejhodnotnější fotbalisti bez smlouvy

Luděk Mádl Luděk Mádl
8. 9. 2015 14:00
Odborný web transfermarkt.de vyhodnotil Rona Vlaara a Ondřeje Mazucha jako dva nejhodnotnější fotbalisty na trhu, kteří zůstávají bez smlouvy
Ondřej Mazuch po zranění kolena zatím se Spartou jen trénuje, smlouva podepsaná není
Ondřej Mazuch po zranění kolena zatím se Spartou jen trénuje, smlouva podepsaná není | Foto: ČTK

Praha - Nizozemský obránce Ron Vlaar a český stoper Ondřej Mazuch jsou nyní nejhodnotnějšími fotbalisty na planetě, tedy mezi hráči, kteří jsou momentálně bez smlouvy.

Alespoň tak to vidí odborný web transfermarkt.de. Ten zveřejnil seznam hráčů bez kontraktu, na kterém je seřadil podle tržní hodnoty, kterou jim sám přidělil. Seznam si můžete prohlédnout zde.

Třicetiletý Ron Vlaar, který nizozemské barvy oblékal i na MS 2014, strávil poslední tři sezony v Aston Ville, tam mu ale smlouvy vypršela a od 1. července je tak volným hráčem. Transfermarkt.de mu přiřknul tržní hodnotu 6 milionů eur (162 milionů korun).

Šestadvacetiletý Ondřej Mazuch už má v nohách kromě 4 startů za českou reprezentaci i nejednu zahraniční štaci (Fiorentina, Anderlecht). Dva a půl roku pak působil v Dněpropetrovsku. Na jaře se podrobil operaci kolena, v létě mu skončila smlouva. A od té doby se připravuje s pražskou Spartou.

Na Letné Mazuch zatím jen trénuje

"Ondřej s námi trénuje, ale jinak se na situaci kolem něj v tuhle chvíli nic nemění," říká Ondřej Kasík, mluvčí Sparty. Jednoduše řečeno: Sparta čeká na to, jestli se Mazuch po zranění plně zotaví a zda mu zdravotní stav umožní dostat se opět do špičkové formy.

Jako volný hráč může se Spartou podepsat smlouvu kdykoli, jen už by nesměl hrát Evropskou ligu, protože v souvislosti s ní už uzávěrka soupisek proběhla minulý týden. Případný návrat Mazucha na trávníky se ovšem nejspíš stejně nedá čekat dřív než na jaře.

Pokud ho Sparta podepíše, získá podle transfermarkt.de zdarma hráče s tržní hodnotou 4,5 milionu eur (121,5 milionu korun).

Známá jsou i některá další jména na žebříčku transfermarkt.de. Bez smlouvy jsou nyní například Yoann Gourcuff (ex- AC Milán, Lyon), Georgios Samaras (ex-Celtic) či Emmanuel Eboué (ex- Arsenal).

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy