Vlaar a Mazuch = dva nejhodnotnější fotbalisti bez smlouvy

Luděk Mádl Luděk Mádl
8. 9. 2015 14:00
Odborný web transfermarkt.de vyhodnotil Rona Vlaara a Ondřeje Mazucha jako dva nejhodnotnější fotbalisty na trhu, kteří zůstávají bez smlouvy
Ondřej Mazuch po zranění kolena zatím se Spartou jen trénuje, smlouva podepsaná není
Ondřej Mazuch po zranění kolena zatím se Spartou jen trénuje, smlouva podepsaná není | Foto: ČTK

Praha - Nizozemský obránce Ron Vlaar a český stoper Ondřej Mazuch jsou nyní nejhodnotnějšími fotbalisty na planetě, tedy mezi hráči, kteří jsou momentálně bez smlouvy.

Alespoň tak to vidí odborný web transfermarkt.de. Ten zveřejnil seznam hráčů bez kontraktu, na kterém je seřadil podle tržní hodnoty, kterou jim sám přidělil. Seznam si můžete prohlédnout zde.

Třicetiletý Ron Vlaar, který nizozemské barvy oblékal i na MS 2014, strávil poslední tři sezony v Aston Ville, tam mu ale smlouvy vypršela a od 1. července je tak volným hráčem. Transfermarkt.de mu přiřknul tržní hodnotu 6 milionů eur (162 milionů korun).

Šestadvacetiletý Ondřej Mazuch už má v nohách kromě 4 startů za českou reprezentaci i nejednu zahraniční štaci (Fiorentina, Anderlecht). Dva a půl roku pak působil v Dněpropetrovsku. Na jaře se podrobil operaci kolena, v létě mu skončila smlouva. A od té doby se připravuje s pražskou Spartou.

Na Letné Mazuch zatím jen trénuje

"Ondřej s námi trénuje, ale jinak se na situaci kolem něj v tuhle chvíli nic nemění," říká Ondřej Kasík, mluvčí Sparty. Jednoduše řečeno: Sparta čeká na to, jestli se Mazuch po zranění plně zotaví a zda mu zdravotní stav umožní dostat se opět do špičkové formy.

Jako volný hráč může se Spartou podepsat smlouvu kdykoli, jen už by nesměl hrát Evropskou ligu, protože v souvislosti s ní už uzávěrka soupisek proběhla minulý týden. Případný návrat Mazucha na trávníky se ovšem nejspíš stejně nedá čekat dřív než na jaře.

Pokud ho Sparta podepíše, získá podle transfermarkt.de zdarma hráče s tržní hodnotou 4,5 milionu eur (121,5 milionu korun).

Známá jsou i některá další jména na žebříčku transfermarkt.de. Bez smlouvy jsou nyní například Yoann Gourcuff (ex- AC Milán, Lyon), Georgios Samaras (ex-Celtic) či Emmanuel Eboué (ex- Arsenal).

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Česká filharmonie kvůli nakaženým hráčům ruší koncerty s Shekuem Kannehem-Masonem

Kvůli koronaviru ruší Česká filharmonie tři koncerty plánované na 20. až 22. ledna v pražském Rudolfinu. Britský violoncellista Sheku Kanneh-Mason měl pod taktovkou Jakuba Hrůši zahrát Koncert pro violoncello a orchestr e moll Edwarda Elgara. Peníze za vstupné orchestr vrátí v plné výši. "Držitelé vstupenek budou kontaktováni zákaznickým servisem, popřípadě se na něj mohou sami obrátit," říká mluvčí orchestru Luděk Březina.

Na začátku týdne se u filharmonika, který se připravoval na pondělní koncert Komorního orchestru České filharmonie, objevilo potvrzení nemoci covid-19. To si vynutilo změnu programu. Ve středu přibyl další případ a orchestr se z preventivních důvodů rozhodl vystoupení zrušit. Ve středu přibylo v Česku 25 989 nově potvrzených případů koronaviru, zhruba o 2500 méně než v úterý, kdy byl nárůst rekordní za celou dobu epidemie.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent

Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve čtvrtek to oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V Česku vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.

O rok dříve, tedy v prosinci 2020, byla eurozóna ještě v deflaci minus 0,3 procenta. Míra inflace v Evropské unii před rokem činila 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Advokát soudu EU: Rakouské omezování přídavků na děti porušuje unijní právo

Rakouské omezování výše přídavků na děti žijící v cizině, které se týká mimo jiné tisíců Čechů, porušuje právo Evropské unie. K tomuto závěru ve čtvrtek dospěl generální advokát Soudního dvora EU, podle něhož by proto soudci měli vyhovět žalobě Evropské komise a nařídit Vídni zrušení této úpravy zavedené před třemi lety.

Cizinci pracující v Rakousku mají podle soudního poradce unijními předpisy zaručena stejná práva jako Rakušané. Pro soud není jeho stanovisko závazné, ve většině případů k němu však přihlíží. Konečný verdikt by měl padnout během několika měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy