Viktoriáni: Každá série jednou končí, chceme zůstat první

ČTK Sport ČTK, Sport
31. 10. 2014 12:39
S cílem uhájit první místo v tabulce a pokud možno odskočit Spartě na čtyři body jdou do sobotního šlágru 13. kola fotbalisté Plzně.
Plzeňští Spartu nějaký čas nedokázali porazit, teď ale podle nich přichází pravá chvíle sérii přerušit.
Plzeňští Spartu nějaký čas nedokázali porazit, teď ale podle nich přichází pravá chvíle sérii přerušit. | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - S cílem uhájit první místo v tabulce a pokud možno odskočit Spartě na čtyři body jdou do sobotního šlágru 13. kola fotbalisté Plzně. Vědí však, že ať už zápas se Spartou dopadne jakkoli, pro boj o titul nebude mít rozhodující roli, jelikož do konce sezony zbývá stále hodně zápasů.

"Chceme prostě zůstat první, nic jiného neřešíme. Uděláme všechno pro vítězství a ostatní jde teď stranou," prohlásil záložník Václav Pilař pro klubový web.

"Máme teď před sebou ten nejdůležitější zápas. Chceme zůstat na špici a navíc máme šanci odskočit. Je to náš největší podzimní vrchol, ale každý zápas je důležitý. Když by se nám povedlo porazit Spartu, ale pak bychom nezvládli další zápasy, tak by to bylo na nic," dodal.

Psychologickou výhodu Plzeň nemá

Podobně vidí sobotní šlágr i David Limberský. "Jsme rádi, že jsme první v tabulce, ale ještě to nemá moc vypovídající hodnotu. Přeci jen je teprve odehraných 12 kol a neberu to jako psychologickou výhodu. Rozdáme si to se Spartou jako rovný s rovným," řekl reprezentační obránce.

"Ještě je hrozně moc zápasů, takže bych význam zápasu pro boj o titul nepřeceňoval. Ale bylo by určitě příjemné, kdybychom odskočili na čtyři body," dodal záložník Ondřej Vaněk.

Plzeň už Spartu pět zápasů za sebou neporazila, a to včetně finále Poháru a Superpoháru. "Ale doma jsme s nimi zas tak špatně nehráli. Každá šňůra jednou končí a nevidím důvod, proč bychom neměli vyhrát nyní," prohlásil Limberský.

Pilař: Musíme hrát agresivně a nedat prostor

Věří tomu i Pilař, který si dobře pamatuje výhru 3:1 na Spartě, ke které přispěl gólem.

"Pak už jsem šel do zahraničí, takže další zápasy jsem sledoval jen v televizi. Potřebujeme zlepšit všechno, musíme hrát agresivně a nedat jim prostor," hledal recept Pilař, který si proti Spartě zahrál i v letním Superpoháru, ale jako střídající hráč musel po pár minutách trávník znovu opustit kvůli tržné ráně v obličeji. "A ještě jsme prohráli. Doufám, že teď pro mě ten zápas dopadne lépe," dodal.

Zápas bude rovněž soubojem velké části národního týmu. Plzeň na poslední sraz reprezentace poslala Pilaře, Limberského, Václava Procházku, Daniela Koláře a Radima Řezníka, Sparta zase Bořka Dočkala, Davida Lafatu, Lukáše Váchu, Pavla Kadeřábka a Ladislava Krejčího.

"Tohle je klubová úroveň a s reprezentací to hodně odděluji. Reprezentace jde teď stranou. Tam táhneme za jeden provaz, ale tady se už soustředíme každý na sebe. My i oni budou chtít zvítězit. Nároďák nás teď vůbec nezajímá," řekl Limberský.

Ten už ani nijak výrazně neprožívá to, že podobně jako dalších sedm spoluhráčů v minulosti působil právě ve Spartě. "Už je to asi sedm let. Koukám se na to spíše tak, že je to náš největší rival a ne můj bývalý klub," konstatoval Limberský.

Hejda: Je to normální ligový zápas

Stejně to bere i další z bývalých sparťanů Lukáš Hejda. "Přišel jsem sem ze Sparty, ale to už jsou tři roky. Teď už to tak neprožívám. Je to normální ligový zápas, jen hraje první s druhým a bude to více sledované. Ale zase bych to moc nehrotil," dodal plzeňský stoper.

Do sestavy by se měl Hejda vrátit po karetním trest, bude tak mít na starosti sparťanského kanonýra Davida Lafatu. "Už jsem proti němu několikrát hrál. Navíc ho znám dobře i z tréninku v Jablonci, kde jsme spolu působili. Ve vápně je neuvěřitelný, má obrovský čuch na šance. Obránce musí neustále sledovat jeho i balon, v tom je to složitější," řekl Hejda.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Praha neuzavře smlouvu s nevěstincem Showpark v Holešovicích

Pražský magistrát neplánuje uzavřít smlouvu na pronájem prostor v holešovické tržnici se společností Eroc, která tam od roku 1998 provozuje erotický podnik. Dnes to řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) v diskusi nad peticí za zachování klubu, kterou projednali zastupitelé. Podle náměstka město z právních důvodů smlouvu ani uzavřít nemůže. Podle jednatele firmy Zbyňka Mately klub plní pro město pozitivní funkci a jeho uzavření by mělo nežádoucí důsledky.

Magistrát před nedávnem vyhrál soudní spor se společností Delta Center, která měla holešovickou tržnici v nájmu. Nyní ji musí vyklidit a uhradit magistrátu dlužné nájemné s příslušenstvím ve výši 246 milionů korun. Součástí sporu byla i firma Eroc, která si od Delta Centra prostory pro provoz klubu pronajímala.

"Je potřeba zdůraznit, že společnost Eroc, potažmo Showpark, nikdy neměla smlouvu s městem," uvedl náměstek. Dodal, že pokud by měl klub zůstat, musela by se poprvé v historii taková smlouva podepsat, což ale není možné. Podle Vyhnánka magistrát nemůže podepsat smlouvu se společností, která provozuje veřejný dům, protože by magistrát buď musel zveřejnit záměr prostor pronajmout za účelem provozování prostituce, což je trestný čin, nebo v záměru lhát. Toto stanovisko podle něj potvrdili magistrátní právníci.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Moneta podepsala smlouvu o koupi Wüstenrot v ČR za 4,6 miliardy korun

Zástupci Moneta Money Bank dnes podepsali s německým koncernem Wüstenrot & Württembergische smlouvu o koupi stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot v Česku za 180,4 milionu eur (asi 4,6 miliardy Kč). Transakce má být vypořádána 1. dubna 2020. Podléhá ale ještě schválení ze strany České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Firmy to dnes večer oznámily v tiskové zprávě.

Moneta uvedla, že transakcí získá navíc asi 350 000 klientů. Zatím má zhruba milion klientů. Koupi chce financovat z přebytku vlastního kapitálu a volné likvidity.

Stávající generální ředitel Wüstenrot v Česku Michael Pupala zůstane podle banky i nadále generálním ředitelem a předsedou představenstva stavební spořitelny i hypoteční banky Wüstenrot. Zároveň se stane členem vrcholového managementu Monety.

Zdroj: ČTK
Další zprávy