26. 2. 2012 23:30
Messi vystřelil Barce výhru na hřišti Atlética Madrid
Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. | Foto: Reuters

Madrid - Hodně neobvyklou brankou, která bude ozdobou všech gólových hitparád, rozhodl španělské ligové derby na hřišti Vallecana kanonýr Realu Madrid Cristiano Ronaldo.

Hubené vítězství 1:0 nad nováčkem La Ligy zařídil střelou patičkou zády k brance. Portugalský fotbalista se dostal po rohu k míči a z deseti metrů poměrně prudkou střelou překonal houštinu těl i domácího brankáře.

VIDEO Messi po kanonádě věří, že se týmu vrátila forma
Barcelona prohrála v Pamploně a titul jí dál uniká

Bílý balet vede díky pohlednému gólu španělskou ligu o deset bodů před Barcelonou. Náskok mohli svěřenci kouče Josého Mourinha znovu o něco navýšit, Katalánce ovšem na hřišti Atlética Madrid spasil nejlepší hráč světa Lionel Messi.

Barca díky jeho brance z 81. minuty utkání zvítězila 2:1. Guardiolův tým vedl od 36. minuty, po přihrávce Fábregase se trefil Dani Alves. Čtyři minuty po obrátce ovšem vyrovnal kolumbijský střelec Radamal Falcao.

Trápení favorita ukončil až argentinský štírek, který proměnil střelou přesně do šibenice volný přímý kop. Domácí fotbalisté vehementně protestovali, protože Messi vystřelil v době, kdy si brankář Atlética teprve rovnal zeď, ovšem jejich nářky byly zbytečné.

Podívejte se na parádní branku Cristiana Ronalda:

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Villarreal - Bilbao 2:2 (10. Senna, 68. Nilmar - 62. Llorente, 66. Susaeta), Vallecano - Real Madrid 0:1 (54. Ronaldo), Pamplona - Granada 2:1 (26. Nekúnam, 29. Lekič - 30. Mikel Rico), San Sebastian - Mallorca 1:0 (79. Agirretxe), Valencie - FC Sevilla 1:2 (25. Tino Costa - 36. Medel, 70. Navas), Atlético Madrid - FC Barcelona 1:2 (49. Falcao - 36. Alves, 81. Messi).