VIDEO Real přečkal závěrečný tlak a vyhrál ve Valencii

20. 11. 2011 23:45
V Grenadě zranili fanoušci rozhodčího, zápas ukončen

Barcelona - Už deset zápasů La ligy po sobě nedostala Barcelona doma na Nou Campu gól. Skvělou formu potvrdila i proti Zaragoze, kterou vyřídila čtyřmi góly.

Vedení zařídil katalánskému velkoklubu po standardní situaci Xaviho stoper Gerrard Piqué.

Druhého gólu se barcelonští fans dočkali chvíli před poločasem, kdy kombinace Fábregase s Messim skončila míčem v síti. Trefil se argentinský fenomén, který vévodí tabulce střelců ligy s patnácti góly.

Barca i Real mají smůlu. Neymar zůstává v Santosu
Messi zachránil v nastavení bod, Real rozebral Pamplonu

Po změně stran se dočkal i druhý z domácích stoperů. Kapitán Puyol dost možná využil ofsajdového postavení. Čtvrt hodiny před koncem duelu uzavřel skóre střídající David Villa.

I přes skvělou formu Barcelony zůstává na čele španělské ligy Real Madrid. Královský klub dokázal zvládnout těžký zápas na půdě Valencie, kde zvítězil 3:2.

Real měl v závěru štěstí

Mourinhovi hoši šli ve 20. minutě do vedení po trefě Karima Benzemy. Na 2:0 pak zvýšil dvacet minut před koncem hlavičkou po rohovém kopu Sergio Ramos.

Hned poté sice Roberto Soldado snížil, v 79. minutě ovšem vrátil Realu dvougólový náskok Cristiano Ronaldo.

Sedm minut před koncem ale Soldado znovu překonal Casillase a rozpoutal závěrečné drama. Valencie měla drtivý tlak, z něhož vytěžila mimo jiné Soldadův gól z ofsajdu. Gól neplatil a rozhodčí domácím nepřáli ani v páté minutě nastavení, kdy jeden z hráčů Realu zahrál ve vápně rukou. Penalta se nekopala, a tak Real stále vede La ligu s náskokem tří bodů.

Podívejte se na nejzajímavější momenty zápasu mezi Valencií a Realem:

Sevilla nevyhrála pět zápasů v řadě

Fotbalisté Levante neodolali silnému tlaku soupeře a po přestřelce v posledních 22 minutách prohráli 2:3 na hřišti Atlétika Madrid. Nevyužili tak příležitost dostat se zpátky na třetí místo před městského rivala Valencii a zůstali čtvrtí. Pátá se drží Sevilla, přestože v součtu s dnešní porážkou 1:2 s Bilbaem nevyhrála už v pěti zápasech.

Madridský tým musel hned dvakrát vynuceně střídat kvůli zranění, i tak měl většinu zápasu jasnou převahu, avšak zahazoval jednou šanci za druhou. Diego a Pizzi stříleli téměř do prázdné brány, první z nich ale minul, střelu toho druhého zase vyrazili na brankové čáře obětavě hrající hosté.

Místo bezbrankové remízy ale přišla v závěrečných 22 minutách přestřelka. Když se Madridští po akci střídajícího Josého Antonia Reyese a zakončení Pizziho dostali do vedení, vydrželo jim jen čtyři minuty.

Na gól Xaviho Torrese ale odpověděl útočník Adrián a do dvoubrankového náskoku posunul Atlétiko sedm minut před koncem Brazilec Diego. Snížení Rubéna Suáreze v nastavení už nic nezměnilo na tom, že se madridský tým po výhře 3:2 vrátil do horní poloviny tabulky.

Na stadion trápící se Sevilly přijelo Bilbao v zády se sérií sedmi zápasů bez porážky. Hosty poslal do vedení už v šesté minutě krajní obránce Andoni Iraola. Španělský reprezentant Javi Navas sice za několik minut vyrovnal, v závěru ale využil velkou chybu v obraně Sevilly Oscar de Marcos a poprvé v sezoně tým posunul na pohárové příčky.

V Grenadě zranili rozhodčího

Sporting Gijón byl blízko ke třetí remíze v řadě, nakonec ale získal na domácím stadionu všechny body za výhru 2:1 nad Getafe. Hosté z Madridu se dostali do vedení díky brance Mikua, jenže v šesté minutě dlouhého nastavení první půle vyrovnal Óscar Trejo. Výhru na poslední chvíli přinesla v 89. minutě hlavička Nacha Nova.

San Sebastian remizoval doma 0:0 s Espaňolem Barcelona a natáhl svou sérii bez vítězství na osm zápasů. Devátý bod byl pro domácí spíš ziskem, Realu Sociedad ale přesto nestačil k tomu, aby opustil poslední příčku tabulky.

Poslední zápas víkendového programu mezi Granadou a Mallorkou zůstal nedohrán. Rozhodčí jej přerušil za stavu 2:1 v 64. minutě, poté co jeden z diváků hodil na hřiště deštník a krvavě jím zranil v obličeji asistenta na postranní čáře. Policie pachatele zatkla, o osudu utkání by se mělo rozhodnout u zeleného stolu.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

Villarreal - Betis Sevilla 1:0 (21. Borja Valero), FC Barcelona - Zaragoza 4:0 (18. Piqué, 43. Messi, 54. Puyol, 75. Villa), Valencie - Real Madrid 2:3 (75. a 83. Soldado - 20. Benzema, 72. Ramos, 79. C. Ronaldo), San Sebastian - Espaňol Barcelona 0:0, Gijón - Getafe 2:1 (45.+6 Trejo, 89. Novo - 35. Miku), Pamplona - Vallecano 0:0, FC Sevilla - Bilbao 1:2 (14. Navas - 6. Iraola, 71. De Marcos), Atlético Madrid - Levante 3:2 (68. Pizzi, 74. Adrián, 83. Diego - 72. Torres, 90.+2 Suárez), Granada - Mallorca (zápas ukončen za stavu 2:1 kvůli zranění sudího)