VIDEO Gattuso slavil titul po svém. Nadával trenérovi

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
11. 5. 2011 12:15
Gattuso s fanoušky AC urážel trenéra Interu Leonarda
Gennarovi Gattusovi hrozí vysoká pokuta či zápasový trest
Gennarovi Gattusovi hrozí vysoká pokuta či zápasový trest | Foto: Reuters

Řím - Nebylo by chvíle, kdy by o Gennarovi Gattusovi nebylo slyšet. V osmifinále Ligy mistrů chytl pod krkem asistenta trenéra Tottenhamu Joa Jordana, po sobotním zápase na hřišti AS Řím (0:0) zase urážel trenéra milánského Interu Leonarda.  

Tomáš Řepka italského fotbalu v sobotu večer na Olympijském stadionu v Římě s fanoušky AC Milán mohutně oslavoval zisk osmnáctého ligového titulu v historii klubu, po kterém AC dostihlo v počtu titulů svého městského rivala z Interu.

Rozradostněný defenzivní záložník přišel po zápase do kotle svých fanoušků, stoupl si vedle dvou z nich a začal zpívat na melodii Guantanamery.

Čtěte také:
AC Milán má osmnáctý titul, Kozák pošesté skóroval 
AC double nezíská, do finále poháru postoupilo Palermo
VIDEO ´Ibra´ na oslavu titulu kopl spoluhráče do hlavy

"Uomo di merda, Leonardo uomo di merda, uomo di merda, Leonardo uomo di merda." V překladu Leonardo je sračka.

A právě jméno brazilského trenéra Leonarda do něj fanoušci Rossoneri zakomponovali poté, co v průběhu této sezony podepsal smlouvu s Interem.

Viceprezident AC: Fotbalisté jsou jako děti

Za normálních okolností by na tom nebylo nic tak zvláštního, kdyby Leonardo v předchozí sezoně netrénoval AC a nestrávil v něm jako hráč většinu kariéry.

A Gattuso měl navíc ke spuštění popěvku zřejmý důvod. Pod Leonardem nastupoval v loňské sezoně jen minimálně, kdežto pod současným trenérem AC Massimilianem Allegrim se stal dokonce zastupujícím kapitánem týmu.   

Otázkou nyní je jaké bude mít Gattusovo počínání následky. Je pravděpodobné, že ho disciplinární komise potrestá vysokou pokytou a hrozí mu i zápasový trest.

"Chtěl bych slyšet oficiální stanovisko AC k celé záležitosti," citovaly Leonarda oficiální webové stránky AC. Viceprezident AC Adriano Galliani však odmítl záležitost dramatizovat. "Vždyť fotbalisté jsou konec konců občas jako děti."

Odejde Gattuso kvůli pokutě do Machačkaly?

Je však možné, že kvůli vysoké pokutě či možnému zákazu startu byl zápas v Římě posledním ligovým utkáním Gattusa v dresu AC (v pondělí byl u prohry AC na hřišti Palerma 1:2 v semifinále italského poháru).

O služby třiatřicetiletého rodáka z Kalábrie Gattuso totiž vážně usiluje Anži Machačkala, která už na vysoký plat přilákala někdejšího brazilského reprezentanta Roberta Carlose či českého útočníka Jana Holendu.

Gattuso se už navíc nechal slyšet, že mu nabídka zamotala hlavu, protože se tak vysoká částka nedá jen tak ignorovat.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci jen 500 lidí

Spolek Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci v centru Prahy pouze 500 lidí, přestože kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí chystá správní žalobu. Na videu na facebooku spolku to dnes večer oznámil jeho předseda Mikuláš Minář. Kvůli dodržení omezení Milion chvilek ruší také pochod k sídlu vlády, který měl být součástí demonstrace. Policie dnes odpoledne na twitteru oznámila, že nebude lidem bránit ve shromažďování kvůli mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví. Pokud policisté zjistí porušení hygienických podmínek, věc zadokumentují a předají hygienické stanici.

Kvůli riziku nákazy novým koronavirem jsou v Česku zakázané hromadné akce nad 500 osob. Spolek Milion chvilek je ale přesvědčen o tom, že příslušné nařízení ministerstva zdravotnictví se nevztahuje na právo shromažďovací. "Vláda tvrdí opak, proto podáme správní žalobu," uvedl dnes Minář. Podle názoru právníků spolku je omezení nezákonné a protiústavní.

Minář je také přesvědčen o tom, že omezení má za cíl zdiskreditovat protestní akce. "Vláda na nás šije 'boudu' a chce protesty jednou provždy u většiny národa zdiskreditovat. Nedejme jí teď tu záminku," uvedl. Organizátoři demonstrace na Staroměstském náměstí proto dodrží podmínku maximálního počtu účastníků. "Na úterní akci proto skutečně vpustíme pouze 500 osob," upozornil předseda spolku.

Ze stejného důvodu se neuskuteční ani plánovaný pochod ke Strakově akademii, který měl být součástí úterní demonstrace. "O to důležitější bude, aby se po celé republice uskutečnilo co nejvíc lokálních akcí, které se do 500 lidí pohodlně vejdou," řekl dnes Minář.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Francouzská armáda zabila velitele Al-Káidy v severní Africe

Francouzská armáda zabila v Mali velitele teroristické organizace Al-Káida v islámském Maghrebu (AQIM) Abdal Malika Drúkdala. Oznámila to dnes ministryně obrany Florence Parlyová. Francie stojí od roku 2013 v čele mezinárodní koalice proti islamistům v této africké zemi.

"Dne 3. června zabily francouzské armádní síly s podporou místních partnerů během operace v severním Mali emíra Al-Káidy v islámském Maghrebu Abdal Malika Drúkdala a několik jeho nejbližších spolupracovníků," uvedla Parlyová na twitteru. Informaci následně potvrdila agentura AFP, podle níž byl Drúkdal zabit poblíž malijského města Tessalit u hranic s Alžírskem, kde se údajně dlouhodobě skrýval.

Drúkdal byl považován za jednoho z nejzkušenějších militantních džihádistů v severní Africe. V roce 2012 patřil k hlavním organizátorům převzetí severovýchodní části Mali pod kontrolu islamistů, po němž v zemi intervenovala francouzská armáda. Ta sice ve spolupráci s místními silami zatlačila džihádisty zpět, bezpečnostní situace v zemi na severozápadě Afriky je nicméně dlouhodobě nestabilní a islamistům se daří podnikat útoky nejen v severní, ale i centrální a jižní části státu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

AstraZeneca začíná s výrobou vakcíny proti koronaviru, i když testování ještě neskončilo

Britská farmaceutická společnost AstraZeneca oznámila, že začíná s výrobou potenciální vakcíny proti nemoci covid-19. Ačkoli klinické testování očkovací látky není dosud u konce, a není tedy jasné, zda je vakcína funkční, chce firma mít k dispozici zásoby pro případ, že by testy dopadly dobře. Stanici BBC to dnes řekl šéf společnosti Pascal Soriot. AstraZeneca si zajistila kapacity pro dodávku celkem dvou miliard dávek testované vakcíny.

"Začínáme s výrobou vakcíny ihned - musíme ji mít připravenou ve chvíli, kdy budou výsledky (testování)," řekl Soriot. "Samozřejmě, že toto rozhodnutí s sebou nese riziko, ale jde o finanční riziko, pokud vakcína nebude funkční… Pak by všechen materiál, všechny vyrobené vakcíny přišly vniveč," dodal.

AstraZeneca vyvíjí vakcínu s pracovním názvem AZD1222 ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou a v současnosti ji testuje na 10 000 dobrovolnících v Británii. Výsledky zkoušek by měla znát do srpna.

Firma se zavázala, že polovinu dávek očkovací látky, které se chystá vyrobit, poskytne chudším zemím. Ve čtvrtek oznámila, že uzavřela další dva kontrakty, přičemž jeden z nich ve výši 750 milionů dolarů s nadacemi filantropů Billa a Melindy Gatesových. Z celkem jedné miliardy dávek očkování určených pro chudší země by mělo být 400 milionů k dispozici ještě před koncem letošního roku.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na Teplicku skončil první den senátních voleb, účast byla asi 12 procent

Volební místnosti na Teplicku, kde voliči vybírají nástupce Jaroslava Kubery (ODS), se ve 22:00 pro dnešek uzavřely. První kolo doplňovacích voleb bude pokračovat v sobotu od 8:00 do 14:00. Účast je zatím podle předběžného odhadu v průměru kolem 12 procent, řekla Pavla Doksanská z teplického magistrátu, která má na starosti organizační zabezpečení voleb.

Hlasování doprovází kvůli epidemiologické situaci zvýšená hygienická opatření. Lidé musí mít při vstupu do budov roušky, které si sejmou jen kvůli ověření totožnosti.

Nástupce Jaroslava Kubery, který nečekaně v lednu zemřel, lidé vybírají z devíti kandidátů. Pokud žádný z nich nezíská v prvním kole nadpoloviční většinu, o vítězi rozhodne za týden finále mezi dvěma nejúspěšnějšími uchazeči z kola prvního. Vítěz voleb se ujme mandátu v horní parlamentní komoře na zbytek Kuberova funkčního období, tedy do 13. října 2024. Mandát chtějí získat například teplický primátor Hynek Hanza (ODS), ústecký hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) nebo ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman (za Senátor 21 s podporou TOP 09, Liberálně ekologické strany a Strany zelených).

Zdroj: ČTK
Další zprávy