Úspěšná Koubkova premiéra. Plzeň rozstřílela Hradec 4:0

17. 8. 2014 22:06
Plzeň porazila při premiéře trenéra Koubka ve 4. kole Synot ligy Hradec Králové 4:0.
Miroslav Koubek si v obnovené premiéře v Plzni užil příjemné vítězství 4:0
Miroslav Koubek si v obnovené premiéře v Plzni užil příjemné vítězství 4:0 | Foto: Tomáš Liška

Praha - Lepší začátek svého obnoveného angažmá v Plzni si trenéra Miroslav Koubek nemohl přát. Viktoria ve 4. kole Synot ligy rozstřílela Hradec Kralové 4:0 a přesvědčivým výkonem se vyhoupla do čela tabulky.

Favorita proti nováčkovi nasměrovaly k výhře brzké góly Limberského a Chramosty. Po přestávce přidal z penalty pojistku Pilař a skóre v závěru završil Petržela.

Koubek nechal na lavičce kapitána a nového hrajícího asistenta Pavla Horvátha a na jeho místě nastoupilo duo Hrošovský - Hořava.

Kotel domácích fanoušků v zápase potvrdil, že se mu změna na trenérském postu nelíbí. Transparentem "Koncepce na 7 měsíců?" se pozastavil nad brzkým odvoláním Dušana Uhrina mladšího, jméno bývalého kouče několikrát skandoval a stadionem se dokonce neslo "Koubek ven".

Limberský otevřel skóre parádním volejem

Viktoriáni od ovšem prvních minut tlačili a soupeře přehrávali. Hradec bránil s pěti beky, přesto jeho defenziva rychle povolila.

Po čtvrthodině Hrošovský z přímého kopu z úhlu načechral míč kousek za vápno, kde se do něj opřel z voleje kapitán Limberský a krásnou ranou trefil přesně horní roh branky. Za pět minut Kolář při rychlém brejku vysunul kolmicí Chramostu a ten navázal na dva góly z Budějovic.

Až pak Hradec zahrozil, útočník Dvořák však ani při jedné ze dvou šancí netrefil prostor mezi tyčemi. Drobných nedbalek v plzeňské defenzivě nevyužil ani v 39. minutě Pavel Čermák, který pálil nad. Z protiútoku šel sám na branku Kolář, ale Koubek jeho střelu vyrazil těsně vedle.

Votroci čekají na gól 767 minut

Po přestávce se však Západočeši třetího gólu rychle dočkali. Po Kolářově centru zahrál Chleboun nešťastně ve vápně rukou a královéhradecký odchovanec Pilař dal z penalty svůj první ligový gól od předloňského března a letního návratu do Plzně.

Hradec se ještě snažil zdramatizovat vývoj, ale první ligové branky v sezoně se nedočkal ani při šanci Holeše, který z několika metrů sám před Kozáčikem mířil mimo.

"Votroci" nedali v nejvyšší soutěži gól už 767 minut. Naopak v 82. minutě ještě po centru ze strany korunoval sedmou ligovou výhru Plzně nad Hradcem za sebou brankou z voleje Petržela.

4. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 4:0 (2:0)

Branky: 15. Limberský, 20. Chramosta, 50. Pilař z pen., 82. Petržela. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Zeman. ŽK: P. Čermák, Shejbal, Prokeš (všichni Hradec). Diváci: 10.549.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, R. Hubník, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela, D. Kolář (72. Vaněk), Pilař (80. Kovařík) - Chramosta (66. Tecl). Trenér: M. Koubek.

Hradec: T. Koubek - Holeš, Chleboun, Rolko, P. Mareš, P. Čermák - A. Čermák (80. Trubač), Kotiš, Križko, Shejbal (67. Malinský) - Dvořák (67. Prokeš). Trenér: Prokopec.

1. Plzeň 4 3 1 0 13:3 10
2. Slavia 4 3 0 1 10:5 9
3. Sparta 4 3 0 1 6:2 9
4. Slovácko 4 2 1 1 8:4 7
5. Mladá Boleslav 4 2 1 1 5:2 7
6. Jablonec 4 2 1 1 6:5 7