Tři góly do půle a konec nadějí na semifinále. Slavia dostala od Bayernu výprask

Radost Bayernu, smutek Slavie, Typický obrázek z odvety čtvrtfinále Ligy mistryň
Po nadějné domácí remíze 1:1 usilovaly slávistky o historický postup do semifinále Ligy mistryň v odvetě na půdě Bayernu. Zápas hostil útulný stadionek v kampusu akademie mnichovského klubu.
Dorazila na něj i početná skupina slávistických fanoušků.
V sestavě domácího celku stále po zranění chyběla česká legionářka Lucie Voňková.
České hráčky nejprve soupeřkám odolávaly, což dokazuje souboj slávistky Franny Černé s Dominikou Škorvánková z Bayernu.
Foto: Reuters
Sport Sport
27. 3. 2019 23:35
Podívejte se na fotografie z odvety čtvrtfinále fotbalové Ligy mistryň, v níž Slavia prohrála v Mnichově s Bayernem vysoko 1:5 a opět se jí nesplnil sen o postupu mezi čtyři nejlepší týmy soutěže.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy