Chelsea už je druhá, Liverpool selhal na hřišti Hullu

1. 12. 2013 19:00
Fotbalisté Tottenhamu odčinili prohru 0:6, kterou v posledním kole Premier League utrpěli na hřišti Manchesteru City.
Terry a Cahill z Chelsea se radují po brance do sítě Southamptonu
Terry a Cahill z Chelsea se radují po brance do sítě Southamptonu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu odčinili prohru 0:6, kterou v předešlém kole Premier League utrpěli na hřišti Manchesteru City, když v 13. kole remizovali na svém hřišti s městským rivalem Citizens, fotbalisty United, 2:2.

Svěřenci kouče André Villase-Boase se ovšem nezbavili černé série proti Rudým ďáblům, které na domácím stadionu neporazili dlouhých dvanáct let.

Fotbalisté Liverpoolu v tabulce klesli po prohře 1:3 v Hullu ze druhého až na čtvrté místo.

Dostala se před něj Chelsea, která si doma na Stamford Bridge poradila s nebezpečným Southamptonem, a také Citizens, kteří doma porazili 3:0 Swansea.

Rooney je pátý nejlepší střelec historie

Kohouti se dokázali dvakrát dostat do vedení, které však vždy zanedlouho ztratili po gólu Wayna Rooneyho. Ten nejprve ve 32. minutě odpověděl přesnou dorážkou na gól z přímého kopu z kopačky Kyleho Walkera.

V 54. minutě šli domácí znovu do vedení po spektakulární trefě Brazilce Sandra (podívejte se na přiložené video). O tři minuty později ale Rooney proměnil pokutový kop nařízený za faul brankáře Llorise na unikajícího Welbecka a svým druhým gólem určil konečnou remízu.

Anglický reprezentant už dal v letošní Premier League osm gólů a v klubové tabulce střelců předstihl zraněného Nizozemce Robina van Persieho. 164. brankou v Premier League pak vystřídal na pátém místě historického pořadí střelců Robbieho Fowlera.

V tabulce osmí United se tak bodově dotáhli právě na Citizens, které však čeká odpoledne duel se Swansea. Spurs jsou o bod zpět na devátém místě.

Liverpoolu citelně scházel Sturridge

Fotbalisté Liverpoolu potřetí v sezoně prohráli, když podlehli nováčkovi z Hullu na jeho hřišti 1:3. Hull se dočkal vítězství nad Liverpoolem na sedmnáctý pokus, a vyhrál tak nad ním poprvé v historii.

Liverpoolu citelně chyběl útočník Daniel Sturridgekterý je s devíti góly v tomto ročníku Premier League spolu s Luisem Suárezem nejlepším střelcem klubu. Na pátečním tréninku si poranil kotník a mimo hru bude až dva měsíce.

Reds sice ve 27. minutě díky povedenému přímému kopu kapitána Stevena Gerrarda dokázali odpovědět na úvodní gól Jakea Livermoreho, na gól Roberta Meylera v 72. minutě už odpovědět nedokázal. Navíc v závěru poslal hlavou míč do vlastní branky obránce Martin Škrtel.

Chelsea otočila duel se Southamptonem

Chelsea to v zápase se Southamptonem neměla vůbec lehké, musela totiž otáčet nepříznivé skóre.

Už v první minutě překonal brankáře Petra Čecha hostující Rodriguez. Blues se prosadili až po pauze, kdy udeřili stopeři Cahill a Terry. Výhru 3:1 pak zpečetil střídající Demba Ba. Tým Josého Mourinha ztrácí na vedoucí Arsenal čtyři body.

Kapitán týmu John Terry oslavil gólem 400. zápas v Premier League. Fotbalisté Chelsea doma skórovali alespoň dvakrát již podvanácté v řadě, což je klubový rekord.

Na třetí místo poskočili fotbalisté Manchesteru City, kteří potvrdili dominanci na domácím Etihad stadionu a porazili 3:0 Swansea.

V první půli otevřel skóre španělský forvard Negredo, po přestávce přidal další dvě branky Samir Nasri. Na Chelsea Citizens ztrácejí dva body, před Liverpoolem mají náskok jednoho bodu.

Výsledky 13. kola:

Tottenham - Manchester United 2:2 (18. Walker, 54. Sandro - 32. a 57. z pen. Rooney), Hull - Liverpool 3:1 (20. Livermore, 72. Meyler, 87. vlastní Škrtel - 27. Gerrard), Manchester City - Swansea 3:0 (58. a 77. Nasri, 8. Negredo), Chelsea - Southampton 3:1 (55. Cahill, 62. Terry, 90. Ba - 1. Rodriguez)

1. Arsenal 13 10 1 2 27:10 31
2. Chelsea 13 8 3 2 24:11 27
3. Manchester City 13 8 1 4 37:12 25
4. Liverpool 13 7 3 3 25:16 24
5. Everton 13 6 6 1 21:13 24
6. Newcastle 13 7 2 4 19:18 23
7. Southampton 13 6 4 3 16:10 22
8. Manchester United 13 6 4 3 22:17 22