Tarasov dostal za triko s Putinem pokutu pět tisíc eur

ČTK ČTK
18. 3. 2016 11:48
Devětadvacetiletý záložník si po skončení zápasu s Fenerbahce sundal dres, pod nímž měl tričko s podobiznou ruského prezidenta Vladimira Putina a nápisem "Nejzdvořilejší prezident".
Dmitriji Tarasov (Lokomotiv Moskva) s tričkem Putin - nejzdvořilejší prezident
Dmitriji Tarasov (Lokomotiv Moskva) s tričkem Putin - nejzdvořilejší prezident | Foto: Reuters

Moskva - Evropská fotbalová unie UEFA potrestala fotbalistu Lokomotivu Moskva Dmitrije Tarasova pokutou pět tisíc eur (135 tisíc korun) za politickou provokaci po únorovém utkání Evropské ligy na hřišti Fenerbahce Istanbul. Devětadvacetiletý záložník si po skončení zápasu sundal dres, pod nímž měl tričko s podobiznou ruského prezidenta Vladimira Putina a nápisem "Nejzdvořilejší prezident".

Tarasov porušil pravidla UEFA, která nedovolují spojování fotbalu s politikou. Od disciplinární komise UEFA mu hrozil i mnohem vyšší postih a spekulovalo se, že by mohl dostat až desetizápasový trest. Už v únoru hráče potrestal klub pokutou 300 tisíc eur (8,1 milionu korun).

K incidentu došlo v době napjatých vztahů mezi Tureckem a Ruskem. Obě země mají rozdílné zájmy v konfliktu v Sýrii a situaci ještě víc zkomplikovalo loňské sestřelení ruské stíhačky.

 

Právě se děje

Další zprávy