Znojmo nám dělalo problémy, přiznal po lopotné výhře Stramaccioni

Lukáš Caha Lukáš Caha
21. 9. 2017 6:00
Sparta sice ve středu vybojovala postup do osmifinále domácího poháru MOL Cupu, avšak její výkon na hřišti druholigového Znojma nebyl přesvědčivý. Ve druhém poločase se svěřenci trenéra Stramaccioniho nedostali prakticky k žádné šanci.
Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni | Foto: ČTK

Znojmo - Fotbalovou Spartu potrápil ve třetím kole MOL Cupu druholigový soupeř. V šestadvacáté minutě se sice Pražané dostali díky trefě Bogdana Vatajelua do vedení, avšak od druhého poločasu je domácí Znojmo přehrávalo, a mohli se tak bát i o výsledek.

"První polovinu zápasu jsme odehráli tak, jak jsme se na ni připravili. Kontrolovali jsme hru a měli i nějaké šance," hodnotil duel trenér Andrea Stramaccioni. "Ve druhém poločase si tým možná myslel, že už je konec. To však nebyla pravda. Pokud zápas trvá devadesát minut, skóre 1:0 není dostačující. Posledních patnáct minut nám soupeř dělal problémy."

Zjišťovali jste si o Znojmu před zápasem nějaké informace?

Samozřejmě. Studovali jsme jeho hru. Věděli jsme o některých jeho šikovných hráčích. Na jména si nyní nevzpomínám, ale měli jsme k soupeři respekt. 

V prvním poločase jste byli silní na levé straně. Přineslo vám to i branku…

Ano, je to tak. V první půli jsme velmi dobře kombinovali na levé straně. Pak se na to ale obrana Znojma zaměřila. Museli jsme hrát více zprava, ovšem to se nám už tolik nedařilo. 

Překvapil vás některý z vašich hráčů?

Dobře hrál Josef Šural, který byl dnes kapitánem, protože Rosický, Lafata i Michal Kadlec jsou na marodce. Pak se mi líbil i Václav Kadlec, jenž se na konci vzorně vracel do obrany. 

Jak těžké bylo na psychiku hrát tři dny po prohraném derby takový zápas?

Samozřejmě to není nic jednoduchého, ale tým to musí hodit za hlavu a na derby zapomenout. Dnes jsme hráli o postup, což se vydařilo. Dále nás čeká další těžký zápas s Teplicemi. 

Berete zápasy MOL Cupu vážně?

Určitě. Ztratili jsme Evropu a domácí pohár je pro nás velmi důležitý, protože se z něj postupuje přímo do Evropské ligy. Víme, jaký úspěch vybojoval na jaře Zlín. Chceme jej napodobit a bojovat až do konce. 

 

Právě se děje

před 19 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy