Znojmo nám dělalo problémy, přiznal po lopotné výhře Stramaccioni

Lukáš Caha Lukáš Caha
21. 9. 2017 6:00
Sparta sice ve středu vybojovala postup do osmifinále domácího poháru MOL Cupu, avšak její výkon na hřišti druholigového Znojma nebyl přesvědčivý. Ve druhém poločase se svěřenci trenéra Stramaccioniho nedostali prakticky k žádné šanci.
Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni | Foto: ČTK

Znojmo - Fotbalovou Spartu potrápil ve třetím kole MOL Cupu druholigový soupeř. V šestadvacáté minutě se sice Pražané dostali díky trefě Bogdana Vatajelua do vedení, avšak od druhého poločasu je domácí Znojmo přehrávalo, a mohli se tak bát i o výsledek.

"První polovinu zápasu jsme odehráli tak, jak jsme se na ni připravili. Kontrolovali jsme hru a měli i nějaké šance," hodnotil duel trenér Andrea Stramaccioni. "Ve druhém poločase si tým možná myslel, že už je konec. To však nebyla pravda. Pokud zápas trvá devadesát minut, skóre 1:0 není dostačující. Posledních patnáct minut nám soupeř dělal problémy."

Zjišťovali jste si o Znojmu před zápasem nějaké informace?

Samozřejmě. Studovali jsme jeho hru. Věděli jsme o některých jeho šikovných hráčích. Na jména si nyní nevzpomínám, ale měli jsme k soupeři respekt. 

V prvním poločase jste byli silní na levé straně. Přineslo vám to i branku…

Ano, je to tak. V první půli jsme velmi dobře kombinovali na levé straně. Pak se na to ale obrana Znojma zaměřila. Museli jsme hrát více zprava, ovšem to se nám už tolik nedařilo. 

Překvapil vás některý z vašich hráčů?

Dobře hrál Josef Šural, který byl dnes kapitánem, protože Rosický, Lafata i Michal Kadlec jsou na marodce. Pak se mi líbil i Václav Kadlec, jenž se na konci vzorně vracel do obrany. 

Jak těžké bylo na psychiku hrát tři dny po prohraném derby takový zápas?

Samozřejmě to není nic jednoduchého, ale tým to musí hodit za hlavu a na derby zapomenout. Dnes jsme hráli o postup, což se vydařilo. Dále nás čeká další těžký zápas s Teplicemi. 

Berete zápasy MOL Cupu vážně?

Určitě. Ztratili jsme Evropu a domácí pohár je pro nás velmi důležitý, protože se z něj postupuje přímo do Evropské ligy. Víme, jaký úspěch vybojoval na jaře Zlín. Chceme jej napodobit a bojovat až do konce. 

 

Právě se děje

před 36 minutami

Rozbory vody z Bečvy po druhém úniku chemikálií potvrdily nadlimitní výskyt niklu

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí - Juřince v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Uvedli to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Na hladině řeky se v úterý vytvořila pěna. Podle Stržínka se znečištění do Bečvy dostalo z vyústění kanálu vedoucího z areálu rožnovské Tesly, tedy z toho, jímž podle policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. "Jsem si plně vědom, že zatím nemáme křížovou kontrolu, tedy výsledky námi odebraných vzorků. Ale vzhledem k tomu, že jsme veřejnost upozornili na nebezpečí, jež by mohlo hrozit, považuji za nutné už nyní všechny uklidnit zprávou, že v řece není jedovatá látka. Jakmile budeme mít výsledky rozborů dalších vzorků, budeme veřejnost informovat," řekl Stržínek.

Nikl není podle inspekce pro člověka významně toxický, patří ale mezi potenciální karcinogeny a je rozšířeným kožním alergenem. Opakovaný kontakt nebo i požití mohou vyvolat přecitlivělost a alergické reakce. Toxicita je pro některé vodní organismy poměrně vysoká, a z tohoto důvodu je jeho přípustná koncentrace v povrchových vodách limitována přísněji než v pitné vodě.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení

Část Řecka a Turecka v pátek zasáhlo zemětřesení s ohniskem v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP. Ohnisko se nacházelo 13 kilometrů severně od řeckého ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) otřes dosáhl síly 6,9 stupně, turecké úřady uvádí sílu 6,6 stupně.

Podle prvních zpráv z tureckých médií největší škody zaznamenalo pobřežní město Izmir, kde žijí tři miliony obyvatel, a jeho okolí. V oblasti se zřejmě zřítilo několik budov. Škody hlásí také řecký ostrov Samos, kde žije 45 000 obyvatel. Podle agentury AFP pobřeží ostrova zasáhlo malé tsunami. Ani z Řecka, ani z Turecka nejsou zatím hlášeni mrtví či ranění.

před 1 hodinou

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy