Straka jásá nad losem Slovanu: Sparta? Absolutní bomba!

Luděk Mádl Luděk Mádl
29. 8. 2014 15:15
František Straka, kouč Slovanu Bratislava, je nadšený, že se v Evropské lize utká s pražskou Spartou
František Straka, v minulosti opora Sparty, se opravdu na Letnou vrací. Transparent pochází ze sezony 2004-2005, kdy byl Straka jako velký oblíbenec Letenských z klubu vyhozen.
František Straka, v minulosti opora Sparty, se opravdu na Letnou vrací. Transparent pochází ze sezony 2004-2005, kdy byl Straka jako velký oblíbenec Letenských z klubu vyhozen. | Foto: ČTK

Bratislava - Já se vrátím, hřímal František Straka před deseti lety, když Letnou po svém sesazení z trenérského stolce opouštěl.

Teď se vrátí jako trenér fotbalistů Slovanu Bratislava, co se Spartou změří síly v Evropské lize. Ten starý příběh spojený se svým odchodem už prý v hlavě vůbec nemá. Z losu, který mu do cesty přivedl Spartu, je ale absolutně nadšený.

Slovan Bratislava se dostal až do play off Ligy mistrů, kde však podlehl běloruskému Borisovu. I tak mu ale zůstala jistota startu v Evropské lize. Straka si Spartu do skupiny moc přál. A jeho sen se mu vyplnil.

Jak vás známe, musel jste nejspíš los, který vás poslal do skupiny ke Spartě, Neapoli a Bernu, prožívat dost impulzivně, ne?

"To si pište. Je to absolutní bomba! Neuvěřitelné! Paráda! Víc jsme si snad ani nemohli přát. Hrozně moc se na to těším."

V čem bude to kouzlo duelů Sparty se Slovanem?

"Já už jako hráč z federální ligy pamatuju úžasnou atmosféru, kterou ty vzájemné souboje vždycky provázely. Kdysi jsem dal  na Tehelném poli za Spartu dokonce gól. Nezapomenutelné! A teď se ty časy zase vrátí, pro fanoušky to bude velký zážitek."

Vnímají pořád fanoušci belasích Spartu jako rivala?

"Potkají se spolu na stadionu ti nejlepší fanoušci z Česka a ti nejlepší ze Slovenska. To soupeření bude skvělé, zdůraznil bych, že sportovní soupeření. To bude paráda."

A co váš osobní motiv?

"No to víte, že pro mě osobně je to samozřejmě absolutní bomba. Sparta a Franta Straka, to spojení tady vždycky bylo a bude."

Z Letné jste svého času odcházel notně otrávený. Berete to jak příležitost...

(skočí do řeči) "...ale vůbec ne.Tyhle staré věci ani neotevírejte. To už je dávno pryč. Pan Křetínský třeba udělal nějaké chyby, já možná udělal nějaké chyby, všichni někdy dělají nějaké chyby. Ale od té doby už proteklo tolik vody ve Vltavě... Ne, tahle stará věc už tam rozhodně vůbec žádnou roli nehraje. Já se na ty naše zápasy ohromně těším."

Půjdete do utkání se Spartou se stejným kádrem jako do předkol? Nebo ještě může někdo přijít, či odejít?

"To je spíš otázka pro manažera klubu Petra Kašpara. Ale řeknu to takhle: Určitě nikdo neodejde. A možná se budeme bavit o tom, jestli by jeden dva hráči nemohli ještě kádr doplnit."

Zápasy se Spartou hrajete z hlediska termínovky skupiny uprostřed, 23. října v Bratislavě a vzápětí, zkraje listopadu, pak vlastně odvetu v Praze. Bude hrát nějakou roli tohle rozložení zápasů?

"Může a nemusí, všechno má své plusy a mínusy, uvidíme, tohle neřeším."

Po odchodu ze Sparty jste trénoval řadu klubů. Mimo jiné i Slavii. Někteří fanoušci Sparty vám to mají za zlé.

"A tohle už taky neotevírejte. Je to pryč. Já to přiznal, že jsem udělal velkou chybu. A jeslti s tím má část fanoušků Sparty pořád problém... Ti, co si mě pamatují z mých hráčských časů na Letné, ti dobře vědí, jak je spojení Franty Straky a Sparty silné. A ti, co pomalu ani nevědí, kdo jsem, těm už to asi nevysvětlím. Ale nechme to spát, tenhle příběh už je také pryč. Teď trénuju Slovan Bratislava a našich pohárových zápasů se Spartou se už opravdu nemůžu dočkat, to mi věřte!"

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy