Jsem rád, že mě fanoušci Sparty nechali být, těšilo Straku

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 8. 2013 23:00
Příbramský trenér František Straka byl po utkání se Spartou rád, že ho fanoušci na Letné nevypískali.
Příbramský trenér František Straka po zápase děkoval fanouškům Sparty, že na něj během zápasu nepořvávali. | Foto: CPA

Praha - Hodně se o tom mluvilo, ale nakonec příbramský trenér František Straka nemusel v pátek během utkání 6. kola Gambrinus ligy na hřišti pražské Sparty podstoupit lynč domácích fanoušků, kteří mu ještě nemohou zapomenout jeho předchozí angažmá ve Slavii.

S čím naopak nebyl spokojený vůbec, byl výsledek, protože jeho svěřenci prohráli 0:4. A to i přesto, že Letenské dlouho trápili.

Jak moc jste se před utkáním obával reakcí ze strany sparťanských příznivců? Až na jeden transparent na Vaši osobu byli korektní.
Jsem strašně rád, že to tak dopadlo, fanouškům Sparty moc díky, že jsme se všichni mohli soustředit jen na fotbal. Žádný transparent na svou osobu jsme nezaznamenal a ani nevím, co tam bylo.

A jak hodnotíte utkání se Spartou?
Výsledek je pro nás hodně krutý, kdyby Danoski ve 4. minutě proměnil svou šanci, vyvíjelo by se to jinak.

Dlouho jste ale domácí trápili...
Ano. I přes ten výsledek to nebyl vůbec špatný výkon, hráli jsme ofenzivně, nemáme se za co stydět, sehráli jsme dobrou partii.

Hráče tedy i tak pochválíte?
Hráli jsme mnohem lépe než na Bohemce, o to více nás ten konečný výsledek mrzí. Po dvou výhrách bude zase naše práce hráče namotivovat.

Proč tedy podle vás skončil zápas takovým výsledkem?
Propadli jsme dost v koncovce, dostávali jsme hloupé góly. Za stavu 2:0 už jsme byli rozhození, posledních 10 minut jsme propadli, to mi bylo líto.