Srbské peklo v centru Prahy. Fanoušci Crvené Zvezdy obsadili Staromák, čekají tam na večerní zápas

ČTK ČTK
3. 8. 2017 17:15
Na tři stovky fanoušků Crvené Zvezdy Bělehrad obsadily Staroměstské náměstí v Praze. Za dohledu těžkooděných policistů v centru metropole popíjejí pivo a zpívají klubové chorály. Do Prahy přijeli k odvetnému zápasu Evropské ligy se Spartou, který začíná dnes v 19.00 (on-line přenos na Aktuálně.cz).
Fanoušci Crvené Zvezdy Bělehrad.
Fanoušci Crvené Zvezdy Bělehrad. | Foto: Reuters

Praha - Příznivci Crvené Zvezdy Bělehrad se před odvetným utkáním 3. předkola fotbalové Evropské ligy s pražskou Spartou sešli na Staroměstském náměstí. Na zhruba 300 fanoušků dohlíželi těžkooděnci.

Srbové v centru metropole popíjeli pivo a zpívali klubové chorály. Zápas, v němž bude Sparta dohánět dvoubrankovou ztrátu z Bělehradu, provázejí zvýšená bezpečnostní opatření.

Podle mluvčí pražské policie Andrey Zoulové dnes bezpečnost ve městě zajišťuje několik stovek policistů včetně antikonfliktního týmu nebo speciálních pořádkových jednotek.

Policisté zatím nezaznamenali problémy, řekla ČTK před 17.00 Zoulová. Podle mluvčí museli policisté fanoušky pouze několikrát upozornit, že nesmějí používat pyrotechniku a zakrývat si obličeje.

Zápas na Letné začne v 19.00. Policie doporučuje, aby lidé na utkání vyrazili městskou hromadnou dopravou. Před vstupem na stadion budou muset projít bezpečnostní prohlídkou. "Jakékoliv porušení návštěvního řádu, zejména pokusy o vnesení pyrotechniky či alkoholu na stadion, bude sankcionováno," upozornila policie v tiskové zprávě.

 

Právě se děje

před 13 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy