Sparťan Vácha léčil nejen koleno, ale i příušnice. Už je ale zdráv, vrací se do tréninku

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 4. 2016 13:40
Zdravotní pauza Lukáše Váchy, fotbalisty pražské Sparty, byla zapříčiněna nejen bolavým kolenem, ale i infekční chorobou. I příušnice už ovšem vyléčil a je zpět v tréninku.
Lukáš Vácha se v uplynulých dnech musel poprat s příušnicemi. Už je ale zpět v tréninku
Lukáš Vácha se v uplynulých dnech musel poprat s příušnicemi. Už je ale zpět v tréninku | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Necelý měsíc scházel fotbalové Spartě ze zdravotních důvodů středopolař Lukáš Vácha, dnes se vrátil do tréninku.

Jak vyšlo najevo, kromě boule pod kolenem u něj lékaři museli řešit zároveň další zdravotní problém.

"Lukáš Vácha si odnesl zranění z utkání v Římě, kde hrála Sparta proti Laziu. V době, kdy byl v domácím ošetřování, se přišlo na to, že ho postihlo zároveň infekční onemocnění," říká Ondřej Kasík, ředitel komunikace fotbalové Sparty.

Podle informací Aktuálně.cz šlo konkrétně o příušnice.

V případě výskytu infekční choroby se zpravidla zvažuje i vyhlášení karantény. "Byli jsme v této souvislosti v kontaktu s odborníky z infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce," říká Kasík. K vyhlášení karantény však nenastalo, protože u nikoho dalšího ve Spartě ke stejnému onemocnění nedošlo a Vácha byl už předtím několik dní mimo tým.

Oba zdravotní problémy, jež Lukáše Váchu postihly, už by snad měly být zažehnány. "Lukáš absolvoval příslušné testy, jejich výsledky ukázaly, že je v pořádku. A může se zapojit do přípravy normálně spolu s celým týmem," říká Kasík.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Cenu Arnošta Lustiga získá zakladatel Člověka v tísni Šimon Pánek

Cenu Arnošta Lustiga, kterou její laureáti dostávají za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost, obdrží tuto středu výkonný ředitel a zakladatel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek. V České televizi to řekl předseda výboru ceny kardiochirurg Jan Pirk. Cena se udílí každoročně jednomu z žijících českých občanů, který se obdobným způsobem jako spisovatel Arnošt Lustig příkladně zasloužil o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot. V minulosti ji získali například chirurg Pavel Pafko, biskup Václav Malý nebo hlasatelka Kamila Moučková.

Šimon Pánek byl v roce 1989 jedním z výrazných studentských vůdců sametové revoluce a krátce zasedl i v parlamentu. Před politikou dal ale přednost charitativní činnosti, začal se věnovat projektům humanitární a rozvojové pomoci a stál u zrodu společnosti Člověk v tísni. Dnes je stále ředitelem této největší středoevropské organizace svého druhu, která působila v mnoha krizových a válečných oblastech.

Podle Pirka Šimon Pánek splňuje všechna čtyři kritéria - lidskost, spravedlnost, odvahu a statečnost - zcela jednoznačně. "Nedá se nic vypíchnout, protože oni často poskytují pomoc v zemích po přírodních katastrofách, ve válečných konfliktech, na těch nejzapadlejších koutech světa a k tomu všemu je potřeba všechny ty čtyři vlastnosti," podotkl Pirk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Finále Východní konference NBA otevřelo lépe Miami, zdolalo Boston

Basketbalisté Miami uspěli v prvním utkání finále Východní konference NBA, v němž na domácí palubovce porazili Boston 118:107. Hvězdou duelu byl zkušený křídelník Jimmy Butler, jenž nastřílel 41 bodů, když trefil mimo jiné 17 z 18 trestných hodů, a přidal také devět doskoků a pět asistencí. V sérii hrané na čtyři vítězná utkání se tak floridský celek a nasazená jednička konference ujal vedení 1:0.

Aktualizováno před 2 hodinami

V Praze se zřítila část domu, v sutinách nikdo nebyl

V pražském Braníku se v úterý večer zřítila část opravovaného rodinného domu. V sutinách nikdo nebyl. Na místě zasahovali hasiči, policisté, záchranáři i kynologové městské policie se psy vycvičenými na vyhledávání osob. Na Twitteru to uvedli pražští hasiči. Stav domu prověřil statik, přijel také vyprošťovací kontejner.

Oznámení o sesutí části domu v Údolní ulici dostali policisté krátce po 19:00. "Podle prvotních informací je dům v rekonstrukci a nikdo by se tam neměl nacházet," řekl mluvčí policie Jan Rybanský. Následně byli nasazeni psi na vyhledávání lidí ze sutin, kteří podle hasičů nikoho nenašli.

Ulici policisté uzavřeli. "Před 23:00 jednotky hasičů opustily místo a vrátily se zpět na své základny. Z důvodu špatné stability objektu zůstala ulice i po odjezdu hasičů stále uzavřena," sdělil pozdě večer Daniel Fík z pražského hasičského sboru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy