Sparta zdolala Feyenoord a postoupila do Evropské ligy

Klíčovým mužem play off Evropské ligy byl Václav Kadlec
První důležitý krok k tomu Sparta udělala v 60. minutě hry, kdy se po ruce Martinse Indiho postavil k míči na penaltu Václav Kadlec.
Navrátilec do české reprezentace poslal míč do středu brány a Mulder, jenž se rozhodl pro levou tyč neměl šanci.
Pražané mohli začít slavit. K postupu měli velmi blízko. Ovšem poté co v Rotterdamu dokázali ztratit vedení 2:0 se mohlo stát v souboji s houževnatým soupeřem cokoliv.
Sparta však předvedla druhý úder. Brankáře Muldera prostřelil hlavičkou Jiří Jarošík po rohu Marka Matějovského.
30. 8. 2012 21:20
Fotbalisté Sparty porazila v odvetě play off o Evropskou ligu Feyenoord Rotterdam 2:0, což ji v součtu s úvodní remízou 2:2 na půdě soupeře postrčilo do hlavní fáze této soutěže.

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v odvetě play off o Evropskou ligu Feyenoord Rotterdam 2:0, což ji v součtu s úvodní remízou 2:2 na půdě soupeře postrčilo do hlavní fáze této soutěže. Tu si zahraje znovu po dvou letech.

Zatímco po bezgólové první půli byly šance pro oba týmy hodně otevřené, druhý poločas patřil letenskému celku, který v 60. minutě korunoval svůj zlepšený výkon proměněnou penaltou Kadlece.

O deset minut později přidal druhou trefu po rohu hlavičkující Jarošík.

Oba týmy od prvních minut hráli opatrně. Hlavně Sparta se spíše než na útok soustředila na obranu. Proto první poločas mnoho velkých šancí nenabídl.

První poločas pořádnou šanci nepřinesl

Ve 32. minutě se po rozehrání standardní situace dostal k hlavičce Švejdík, ale brankář Mulder si na tomto zakončení smlsnul.

Po chvíli na druhé straně zahrozili hosté. Volmer si ale ve slibné pozici špatně navedl míč a Cissého následná střela postrádala razanci.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří si vytvořili tlak. Rezultovala z toho ale jen Janmaatova střela, která těsně minula tyč sparťanské branky.

Během čtvrt hodiny se Sparta oklepala. Netrvalo dlouho a letenský stadion vybuchl nadšením. Nelom totiž zahrál ve vápně rukou a Václav Kadlec pak tvrdou středou do středu branky proměnil penaltu.

Pojistku přidal Jarošík

O deset minut později bylo ještě veseleji. Matějovského centr z rohového kopu se snesl na hlavu Jarošíka, který balon nasměroval přesně k tyči. Sparta tak vedla o dva góly.

Hostům se krátil čas a k žádnému tlaku se nemohli dostat. Naopak tyč trefil po dalším rohu Švejdík.

V 82. minutě hráči Rotterdamu přeci jen zahrozili. Konkrétně Jarmaat, který tvrdou ranou také nastřelil konstrukci domácí svatyně.

V závěru už ale frustrovaní fotbalisté nizozemského klubu vzdali jakoukoli snahu o zdramatizování utkání a Sparta tak s přehledem dovedla utkání do vítězného konce.

Odveta 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Feyenoord Rotterdam 2:0 (0:0)

Branky: 61. Kadlec z pen., 70. Jarošík. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorv.). ŽK: Matějovský - Immers, Janmaat, Mulder. Diváci: 17.036. První zápas: 2:2, postoupila Sparta.

Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek (88. Skalák), Matějovský (77. Holek), Hušbauer, Přikryl (67. Krejčí) - Kadlec, Kweuke. Trenér: Lavička.

Feyenoord: Mulder - Janmaat, De Vrij (18. Nelom), Mathijsen, Martins Indi - Vormer, Clasie, Leerdam (73. Fernandez) - Schaken, Immers, Cissé (80. Achahbar). Trenér: Koeman.