Sparta vede po divokém "červeném" šlágru s Plzní o 8 bodů

FOTO Limberský zažíval na Letné peklo, Jech hrál mariáš
Fotbalový šlágr jarní části Gambrinus ligy ovládla Sparta, která nad Plzní vyhrála 1:0. Jako vždy v posledních sezónách byl zápas hodně vyhrocený.
Některé transparenty proti němu byly hodně drsné...
Někteří fanoušci si po reprezentačním zadákovi i občas hodili nějaký ten kelímek od piva.
Však také vytvořili pěkný kotel...
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
9. 3. 2014 21:50
Reportáž z 19. kola první fotbalové ligy mezi Spartou a Plzní.

Praha - Fotbalisté Sparty vedou po 19. kole Gambrinus ligy již o osm bodů před Plzní, kterou před vyprodanou Letnou zdolali 1:0. O jedinou branku vítězů se již v 8. minutě postaral Tomáš Přikryl.

Šlágr Sparta vs. Plzeň jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Hosté ale pozici lídrovi usnadnili nedisciplinovaností, když zápas dohrávali po červených kartách Hořavy a Ďuriše o devíti. "Pro nás je to obrovsky důležité vítězství. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, rozdíl skóre mohl být ještě větší, to jediné mě mrzí," pronesl po zápase pro Českou televizi domácí záložník Josef Hušbauer.

Reportáž ze zápasu Olomouc vs. Mladá Boleslav naleznete ZDE!

"My jsme byli v klidu, hosté to ale podle mne moc neunesli a doplatili na to," dodal desetigólový ligový střelec této sezony. "Rozhodl první gól, ale myslím, že my jsme to Spartě hodně usnadnili, my jsme podali nejhorší výkon jara. Červená karta zápas ovlivní vždycky, ale my nehráli dobře ani předtím," dodal útočník Plzně Stanislav Tecl.

Letenští udeřili brzkým gólem

Sparta začala s velkou chutí a po prvních náznacích hostů převzala taktovku zápasu. A hned první šanci využila. Matějovský poslal do křídla balón Costovi, který našel ve vápně úplně volného Přikryla, který ranou na zadní tyč prostřelil Bolka. Vzápětí mohli domácí přidat druhou trefu. Kadeřábkův odražený centr zachytil Lafata, který ale střelou trefil clonícího Řezníka.

Letenští dál podnikali útočné výpady na polovinu Plzně, která se dopředu naopak téměř nedostávala. Ve 26. minutě se převalil ve vápně přes nohu Hořavy Přikryl a chtěl si vymodlit penaltu. Sudí Jech ho ale jen ocenil kartou za simulování.

Stejný hráč ale vystrčil růžky v závěru poločasu, kdy obral o míč stopera Čišovského, ten ovšem rychle zacouval a napravil vlastní zaváhání. Během první půle rozhodčí rozdal pět žlutých a to nakonec hodně ovlivnilo zápas.

Po přestávce totiž Hořava zadržel na polovině hřiště Hušbauera, dostal druhou kartu a oslabil Plzeň. Největší šanci zápasu ale měli hosté paradoxně právě v deseti. Z rohového kopu hlavičkoval Wágner, ale Costa vyrazil míč z prázdné brány.

Plzeň mohla v závěru klidně vyrovnat

Sparta si koledovala, protože se nepokoušela využít početní výhodu, ale spíše vyčkávala. Jedinou šanci měl vystřídavší Bednář, jeho hlavičku pak zneškodnil Bolek. Hosté jí ale opět pomohli, když se i Ďuriš nechal vykartovat a Plzeň dohrávala v devíti.

I tak se ale Západočeši v posledních minutách nadechli k poslednímu náporu a hnali se za vyrovnáním. Do vápna domácích se dokonce vydal i plzeňský gólman. Procházku v nastavení reflexivně vychytal Vaclík, Hejdova hlavička zase mířila těsně nad.

"První poločas jsme prospali, v druhé půli, kdy jsme chtěli hrát lépe, nás přibrzdilo vyloučení. V poslední desetiminutovce jsme paradoxně měli víc šancí. Dostali jsme ale zbytečný první gól a to ovlivnilo zápas," hodnotil utkání trenér Plzně Dušan Uhrin.

Podobně to viděl také kouč Sparty Vítězslav Lavička. "První půli jsme měli pod kontrolou díky rychlému gólu, po těch vyloučeních jsem čekal, že přidáme pojišťovací branku, protože pak nám Plzeň ještě zatopila, ale zvládli jsme to," oddechl si Lavička.

19. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)

Branka: 8. Přikryl. Rozhodčí: Jech - J. Paták, Zelinka. ŽK: Vácha, Přikryl, Lafata - Hořava, Řezník, Ďuriš, Procházka, Limberský. ČK: 48. Hořava, 84. Ďuriš (oba Plzeň). Diváci: 18.712.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Hušbauer (89. Mareček), Vácha, Matějovský - Dočkal, Přikryl (90.+2 Vacek) - Lafata (76. Bednář). Trenér: Lavička.

Plzeň: Bolek - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Tecl (89. Hejda), Kolář (80. Bakoš), Ďuriš - Wágner (65. Rezek). Trenér: Uhrin ml.

1. Sparta 19 16 3 0 48:12 51
2. Plzeň 19 13 4 2 42:16 43
3. Liberec 19 9 5 5 22:23 32
4. Teplice 18 9 4 5 40:22 31
5. Mladá Boleslav 19 8 7 4 37:22 31
6. Dukla 19 8 6 5 23:19 30