Sparta vyhrála na Slovanu. Nastartoval ji gól z ofsajdu

Zápas byl přerušen ve 41. minutě kvůli řádění hostujících fanoušků.
Chuligáni prolomili plot sektoru pro hosty a pronikli na vedlejší tribunu stadionu Pasienky...
... kde napadli několik domácích příznivců.
Mezi rozdivočelé fanoušky museli nakráčet po zuby vybavené pořádkové jednotky slovenské policie, které konečně zjednaly klid.
23. 10. 2014 21:37
Fotbalisté Sparty vyhráli v Evropské lize na půdě Slovanu Bratislava 3:0 a mají po třech kolech šest bodů.

Praha - Fotbalisté Sparty potvrdili svou formu a ve 3. kole Evropské ligy porazili trápící se Slovan Bratislava na jeho hřišti 3:0. O svém vítězství rozhodli ve druhém poločase, kdy se postupně trefili David Lafata, Tiemoko Konaté a Ladislav Krejčí.

Úvodní půli o více než půl hodiny prodloužily výtržnosti fanoušků, které ve 41. minutě vyvolali chuligáni Sparty. Utkání bylo následně přerušeno a po 35 minutách se první poločas dohrál. Více o incidentu čtěte ZDE.

Lafata: Tohle na fotbal nepatří

"Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale to, co se stalo... To hodně kazí dojem z celého fotbalu. Tohle na fotbal nepatří. Už před zápasem nám říkali, kam máme běžet, když se to stane. Jakoby s tím počítali," řekl po utkání v rozhovoru pro Českou televizi David Lafata. Jeho úvodní branka neměla platit, sparťanský kanonýr stál v ofsajdu.

Sparta má po výhře na kontě šest bodů, stejně jako Neapol a Young Boys Bern, jejichž vzájemný zápas skončil výhrou švýcarského celku 2:0.

Pražský tým od začátku působil fotbalovějším dojmem, domácí pod vedením bývalého sparťana Jozefa Chovance se spoléhali na defenzivní blok a rychlé brejky. Už ve druhé minutě šel do šance Lafata, na poslední chvíli byl ale zablokovaná.

Costa nedal stoprocentní šanci

Sparťanům se v první půli příliš nedařila finální fáze a mnoho šancí si tudíž nevypracovala. Ta Costova ve 20. minutě ale byla stoprocentní. Lafata hlavou vrátil míč před branku, kde levý bek Sparty z několika metrů trefil hlavou jen břevno poloprázdné svatyně.

Jedinou ránu domácích v první půli vypálil ve 36. minutě záložník Grendel, brankář David Bičík ji vyboxoval na rohový kop. O pět minut později vnikli někteří fanoušci na hrací plochu a zápas byl na více než půl hodiny přerušen.

Po přestávce se dohrálo pár minut a po klasické poločasové pauze zápas znovu bez problémů pokračoval. A Sparta udeřila. V 56. minutě šel mezi stopery Krejčí, míč mu ale sebral Lafata, jenž stál v jasném ofsajdu a přízemní střelou překonal brankáře Perniše.

Africká spolupráce při druhém gólu

O šest minut později přišel druhý gól a vedla k němu čistě africká spolupráce. Costa po zemi odcentroval z levé strany, Konaté zády k brance zpracoval míč a z otočky se trefil přesně k tyči. Sparta jasně dominovala a Dočkalovu ránu Perniš vytěsnil jen konečky prstů.

V 81. minutě přidal Lavičkův tým třetí branku. Výborně hrající Konaté prolétl po pravé straně do vápna a naservíroval na malé vápno gólovou přihrávku pro Ladislava Krejčího. V závěru ještě sudí chybně neuznali branku Dočkala, který se prosadil po famózní kombinaci až do prázdné branky.

Zápas 3. kola základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Slovan Bratislava - Sparta Praha 0:3 (0:0)

Branka: 57. Lafata, 61. Konaté, 81. Krejčí. Rozhodčí: Strömbergsson - Gustavsson, Flink (všichni Švéd.). Bez karet. Diváci: 6891.

Slovan: Perniš - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Čikoš - Žofčák, Halenár (79. Fořt), Lásik, Grendel (76. Hudák), Jablonský (59. Kubík) - Soumah. Trenér: Chovanec.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Holek, J. Brabec, Costa - Dočkal (90.+1 Mareček), Vácha, Matějovský (80. Vacek) - Konaté, Krejčí - Lafata (86. Přikryl). Trenér: Lavička.

První poločas byl v závěru na 35 minut přerušen kvůli řádění fanoušků Sparty.

1. Young Boys Bern 3 2 0 1 8:3 6
2. Sparta Praha 3 2 0 1 7:4 6
3. Neapol 3 2 0 1 5:3 6
4. Slovan Bratislava 3 0 0 3 0:10 0