Sparta těsně ovládla šlágr jara! Lafata srazil Plzeň

30. 3. 2013 22:10
Sparta porazila Plzeň a v tabulce Gambrinus ligy se bodově dotáhla na první místo.
David Lafata.
David Lafata. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Šlágr fotbalového jara ovládla Sparta! Letenští na domácím hřišti porazili Plzeň nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jedinou branku utkání dal ve druhém poločase přesnou hlavičkou nejlepší ligový kanonýr David Lafata.

Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky se v tabulce bodově dotáhli na dosud vedoucí Viktorii. Naprosto vyrovnané jsou vzájemné zápasy, protože Plzeň na podzim doma zvítězila rovněž 1:0.

Sparťané do zápasu vlétli a už ve čtvrté minutě se mohli radovat z gólu, když Matějovský našel na malém vápně Kadlece, který ale zblízka neprostřelil vyběhnuvšího Kozáčika

Domácí Západočechy vysoko napadali při rozehrávce a soupeři to dělalo problémy. Své si užil také Limberský, na kterého při každém kontaktu s míčem pískali domácí fanoušci, kvůli jeho přifilmovanému penaltovému pádu v minulém vzájemném zápasu.

Krejčí neproměnil sólo

Západočeši  zahrozili až ve 23. minutě, když Vácha přišel o balón a Kovařík nahrával Bakošovi před prázdnou bránu, ale nepřesně.

Skvěle hrající Matějovský pak vyslal do sóla Krejčího, který ale zakončil slabě a Kozáčik jeho pokus chytil.

Hostující gólman zazářil také ve 40. minutě, když vyrazil další Krejčího střelu na zadní tyč a před přestávkou podržel Viktorii znovu, když včas zakročil proti Kadlecovi.

Sparta po přestávce pokračovala v dobrém výkonu.  Plzeň se ale přeci jen dostala k velké šanci. V 55. minutě Kovařik nacentroval z levé strany a Bakoš v pádu minul za dní tyč jen o pár centimetrů.

Tecl Plzeň nespasil

Jenže se prosadila Sparta. Krejčí přesně viděl ve vápně Lafatu a ten nasměroval hlavičku rovnou do šibenice. Byl to jeho třetí ligový gól ve sparťanském dresu.

Hostující kouč Vrba pak nasadil Tecla za Bakoše, ale ani zimní posila Viktoriánů se dlouho nemohla dostat do šance.

Srovnat mohl až Kolář, ale hlavou zblízka přestřelil branku. Tecl zahrozil až v 85. minutě, ale Horváthův pas nezpracoval ideálně a Vaclík se mu vrhnul pod nohy.

Sparta v úplném závěru kontrolovala hru a náskok si pohlídala. Devět kol před koncem tak boj o mistra Gambrunus ligy slibuje velké drama.

21. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 68. Lafata. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Řezník, Darida (oba Plzeň). Diváci: 19.128 (vyprodáno).

Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Holek, Hybš - Kadlec (90.+2 Vidlička), Hušbauer (88. Kweuke), Vácha, Matějovský, Krejčí - Lafata (81. Bednář). Trenér: Lavička.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Rajtoral (85. Adamov), Kolář (77. Ďuriš), Kovařík - Bakoš (69. Tecl). Trenér: Vrba.