Sparta ostudně vypadla. Fandové žádají Chovancovu hlavu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
25. 8. 2011 21:56
Sparta - Vaslui 1:0 (0:0), první zápas 0:2

Praha - Fotbalisté Sparty sice v odvetě 4. předkola porazili rumunskou Vaslui 1:0, ovšem vinou úvodní porážky 0:2 na hřišti soupeře se do hlavní fáze Evropské ligy neprobojovali. Jedinou branku utkání vstřelil v 59. minutě Manuel Pamič.

Návrat na Letnou tak zhořknul Jiřímu Jarošíkovi, kterých naskočil do hry ve druhém poločase.

Po zápase pak nespokojení fanoušci Sparty hromadným pokřikem "Chovanec, demisi!" požadovali odstoupení generálního sportovního manažera Jozefa Chovance ze své funkce.

Utkání Sparta - Vaslui jsme sledovali online ŽIVĚ
Dá Sparta po bídě v Rumunsku tři góly? Hřebík jí věří

Sparťané, vědomi si dvougólového manka, se do soupeře zakousli jako hladový tygr. Na zadní tyči dvakrát scházely Kadlecovi jen decimetry, aby míč usměrnil do odkryté brány.

Hodně přihrávek směřovalo na Kweukeho, který však uprostřed pokutového území vymýšlel zbytečně složitá zakončení.

Hosté se už v první půli uchylovali k nesportovnímu polehávání a zdržování, což domácí viditelně vyvádělo z koncentrace. Vaslui se však i díky této taktice podařilo tlak Letenských otupit a začali sami hrozit.

Ve 23. minutě vstřelil Temwanjera dokonce gól, který ale nebyl kvůli ofsajdu uznán. Další velká hrozba přišla o deset minut později, kdy Wesleyho přímý kop už viděla polovina stadionu v bráně. Míč však rozvlnil jen boční síť.

Vaslui mohla rozhodnout sama

Chvíli po přestávce sparťanům zatrnulo znovu. Chybu Brabce málem potrestal znovu Wesley, jehož pokus jen těsně minul spojnici břevna a tyče.

Brazilský útočník, jehož jméno není nepodobné s názvem rumunského klubu, měl na svědomí i další horkou chvilku před bránou Sparty. V 57. minutě míč z jeho kopačky už už mířil za Švengra, kterého na poslední chvíli zastoupil Zápotočný.

Z protiútoku však zahřmělo na opačné straně. Zleva se do pokutového území vřítil Pamič a přesnou střelou k bližší tyči vykřesal pro Spartu naději.

Domácí svého soupeře začali stále mocněji svírat, k čemuž pomohla i aktivita navrátilce Jarošíka. Nejnadějněji vypadaly dalekonosné rány Vacka a Mareše, jenže v první případě skončila střela těsně vedle, ve druhém předvedl bravurní zákrok gólman Černiauskas.

Závěr utkání dohrávali Pražané o desíti. Za zbytečný zákrok zezadu uprostřed hřiště se nechal vyloučit Podaný a jen pečetil nepovedený pokus svého týmu, jak postoupit do hlavní fáze Evropské ligy.

Výsledek:

Sparta Praha - FC Vaslui 1:0 (0:0)
Branka: 58. Pamič. Rozhodčí: Einwaller - Schwab, Altmann (všichni Rak.). ŽK: Kušnír, Zápotočný, Kweuke, Brabec - Černikauskas, Balaur, Zmeu, Buhauescu, Annang, Jovanovič. ČK: 85. Podaný (Sparta). První zápas: 0:2, postupuje Vaslui. Diváci: 13.699.

Sparta: Švenger - Kušnír, Brabec, Zápotočný, Pamič - Vacek, Matějovský, Hušek (52. Jarošík), Juhar (52. Podaný) - Kadlec (79. Mareš), Kweuke. Trenér: Hašek.
Vaslui: Černiauskas - Milanov, Farkaš, Balaur, Balace (14. Buhaescu)- Jovanovič, Zmeu, Wesley (72. Annang), Sanmartean - Temwanjera (89. Bello), Pavlovič. Trenér: Hizo.