Sparta musí zaplatit pokutu 160 tisíc korun za rasistické pokřiky na adresu Kayamby

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 6. 2020 18:50
Fotbalová Sparta Praha musí zaplatit pokutu 160 tisíc korun za rasistické chování a další urážlivé pokřiky fanoušků při pohárovém semifinále s Plzní.
Joel Kayamba.
Joel Kayamba. | Foto: Milan Kammermayer

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace letenský klub potrestala za to, že někteří jeho příznivci bučeli na záložníka Joela Kayambu a vyhrožovali dalšímu plzeňskému hráči Janu Kopicovi a jeho rodině.

"Disciplinární komise nebude tolerovat projevy rasismu na ligových stadionech. Také proto se disciplinární komise rozhodla k přísnějšímu trestání projevů rasismu a výhrůžek ze strany fanoušků," uvedl předseda disciplinárky Richard Baček v tiskové zprávě.

Jde o druhý trest za rasismus diváků v krátké době. Před týdnem dostala Sigma Olomouc pokutu 120 tisíc korun za to, že někteří její fanoušci při ligovém zápase s Plzní bučeli na útočníka Jeana-Davida Beauguela.

Právě francouzský fotbalista Viktorie na twitteru upozornil, že sparťanský kotel směrem k jeho spoluhráči Kayambovi vydával opičí zvuky. Domácí porazili západočeského rivala 2:1 a postoupili do finále proti Liberci.

"Oproti nedávnému případu v Olomouci se sice během utkání projevy rasismu neopakovaly, nicméně šlo o masovější projev ze strany sparťanských fanoušků," uvedl Baček. Navíc komise podle něj přihlédla k výhružným pokřikům na adresu Kopice a jeho blízkých.

Sparťanští hráči tmavé pleti Costa Nhamoinesu, Guélor Kanga, Benjamin Tetteh a Georges Mandjeck se na protest proti rasistickým projevům vlastních fanoušků nezúčastnili po úterní domácí výhře 3:2 nad Ostravou tradiční pozápasové děkovačky před tribunami.

Disciplinární komise potrestala kouče brankářů Liberce Marka Čecha zákazem výkonu funkce na dvě soutěžní utkání a pokutou 20 tisíc korun za nesportovní chování a kritiku rozhodčích při středečním podještědském derby s Jabloncem, ve kterém dostal červenou kartu.

Liberecký trenér Pavel Hoftych za dvě žluté karty v nadstavbě nebude moci být na lavičce proti Ostravě, sobotní zápas vynechají i hráči Slovanu Alexandru Baluta a Tomáš Malinský. Trest na jedno utkání za druhé napomínání dostali i tepličtí Tomáš Kučera s Lukášem Marečkem, příbramský Soufiane Dramé, Nemanja Kuzmanovič z Ostravy a jablonecký Miloš Kratochvíl.

 

Právě se děje

Další zprávy