reklama
 
 

Sparta chystá na Chelsea kouzelné dítě. Riziko! míní Straka

12. 2. 2013 5:00
Spartě bude na 99,9 % chybět Jarošík a navíc chce do zápasu roku poslat i Hybše

Praha - Do ligy zatím juknul jen dvakrát a posbíral v ní všeho všudy sedm minutek na trávníku. A právě tenhle klučina si ve čtvrtek bude na své straně hřiště dost možná hlídat Ramirese, Lamparda a další megahvězdy Chelsea.

Co se děje? Sparta vážně uvažuje o tom, že na levý okraj své obrany postaví v zápase roku Matěje Hybše, pro řadu fanoušků dosud v podstatě neznámého mladíka.

Takovému tahu napovídá přinejmenším ten fakt, že v přípravných zápasech na soustředění ve Španělsku hrával na té pozici především on.

Třetího ledna mu bylo teprve dvacet - ale má teď, zdá se, větší důvěru než Manuel Pamič.

Hybš: To by byla bomba!

„Těším se na skvělou atmosféru, která určitě na Letné bude, a zároveň se samozřejmě těším i na samotný zápas. Bude to velká událost pro nás všechny. Pokud bych dostal důvěru v sestavě, tak by to byla bomba," citovaly Hybše webové stránky Sparty.

O nasazení svého "zázračného dítěte" Sparta uvažuje dokonce i v komplikované situaci vycházející z toho, že na 99,9 procenta nepoužije proti Chelsea šéfa obrany Jiřího Jarošíka.

Tady je důvod jasný. Svalové zranění nepustilo nejzkušenějšího plejera Letenských na hřiště už v posledních podzimních duelech - a přes zimu to nebylo o moc lepší.

Teď už se Jarošík do tréninku zapojil, ale přípravy nehrál. A jít na Chelsea "z voleje", to by asi byla příliš velká frajeřina.

Zápotočný, Švejdík, Holek, Hybš?

"Jirka nadále podstupuje léčbu, trenéři s ním i s lékaři jeho zdravotní stav důkladně konzultují. Jak už avizoval trenér Lavička, Jirkova současná příprava směruje k celé jarní části sezony. A od toho se bude postupovat i s ohledem na jeho případnou nominaci na zápasy proti Chelsea," řekl ČTK tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

A k tomu si přičtěte, že po značnou část přípravy zdravotně laboroval i druhý stabilní stoper Ondřej Švejdík...

Sparťanská obrana tedy nabízí tyto varianty:

Na pravém beku může hrát buď Vidlička, nebo Zápotočný.

Pro pozici stoperů se nabízejí Švejdík, Zápotočný či Holek, dosud zvyklý spíše na pozici defenzivního záložníka. V kádru je i mladičký Polom.

A o místo vlevo se perou Hybš se zkušenějším Pamičem.

Straka: Víťa ví, co dělá

Nabízí se otázka, zda Sparta neměla v zimě zauvažovat o tom, že by si někde půjčila zkušeného stopera, aby nemusela takhle improvizovat. Ve srovnání s útočnou vozbou, kde se na jednu pozici hrotu nabízí asi pět variant, jde o hrubý nepoměr.

"Víťa Lavička si tu situaci určitě uvědomoval a jistě věděl, že má po ruce kvalitní náhradní řešení, když jiného stopera nesháněli," míní František Straka, jeden z Lavičkových předchůdců na letenském trenérském stolci.

Absenci Jarošíka vnímá jako velkou trhlinu ve sparťanské strategii. "Na podzim se profiloval jako dominantní stoper, šéf obrany. Bude chybět, to je jasné."

A jak by Straka řešil dilema Hybš versus Pamič? "Hybše znám, má velký drajv, moc se mi líbí. Ale já osobně bych v takovém zápase volil spíš variantu spojenou s Pamičovou zkušeností. Ta druhá mi přijde riskantní."

Hřebíkův chlapec uspěl i v Bilbau

Mnohem víc než v domácí soutěži už toho Hybš paradoxně odehrál v Evropské lize, tedy v soutěži, v níž se Sparta utká i ve čtvrtek s Chelsea.

Celé "devadesátky", tedy zápasy bez střídání, odehrál v Izraeli v duelu s Hapoelem Šmona a také v epilogu základní skupiny v Bilbau. A zejména tam byl velmi dobře hodnocen, v rozehrávce se jevil jako konstruktivnější hráč než zkušený Pamič.

Hybš je sparťanským odchovancem, v kádru "áčka" je od loňské zimy. Nastupoval v reprezentační "19" vedené Jaroslavem Hřebíkem, sportovním ředitelem Sparty.

Rýsuje se před ním, zdá se, zajímavá budoucnost. Teď se uvidí, jak výraznou kapitolu v ní napíší blížící se exkluzivní zápasy s Chelsea.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

autor: Luděk Mádl | 12. 2. 2013 5:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama