15. 4. 2013 19:50
Mladá Boleslav v dohrávce 23. kola snadno porazila marný Baník 2:0.
Bývalý Baníkovec Lukáš Magera jedním gólem pomohl porazit Ostravu.
Bývalý Baníkovec Lukáš Magera jedním gólem pomohl porazit Ostravu. | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi v dohrávce 23. kola Gambrinus ligy porazili Ostravu 2:0 a upevnili si pozici v klidném středu tabulky.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži. Čtěte ZDE.

Baník hrál bez zraněných Milana Baroše a Martina Lukeše celý zápas velmi špatně, vázla mu kombinace a v podstatě jen odevzdával míče na polovinu soupeře, který celých devadesát minut nebyl pod tlakem a pohodlně diktoval tempo hry.

"Nejsem spokojený s výsledkem, nezahrála nám ani obrana a v přechodové fázi jsme měli velké procento zkažených přihrávek," řekl po utkání trenér Baníku Martin Pulpit, který se musí smířit s tím, že se Baník po sérii lepších výkonů vrací do těžkého boje o ligovou záchranu.

Mladá Boleslav vstřelila obě branky už v prvním poločase. Trefili se Magera a Ščuk a velkou převahu i šance, jak ještě zvýšit své vedení, měla i ve druhé půli, jenže Baník zásluhou brankáře Bárty odolal.

Boleslav je ještě zklamaná: Gólů jsme měli dát alespoň šest

"Jsem zklamaný, měli jsme dnes dát takových šest až sedm gólů," řekl trenér Boleslavi Ladislav Minář.

Baník tempu domácích nestíhal už od prvních minut a byla jen otázka času, kdy přijde první branka. Stalo se tak ve 24. minutě, když Kysela napálil Lukáše Mageru a od něj se odrazil míč do sítě.

Pojistku přidal dvě minuty před přestávkou za obranou nekrytý Ščuk.

Ostrava chtěla ve druhém poločase hrát aktivněji, ale tenhle plán se sesypal hned po výkopu, kdy po další chybě uháněl na bránu Nešpor, jenže brankáře Bártu nepřekonal.

Nešpor měl pak ještě několik šancí, ale brána mu byla zakletá. Z malého vápna pak hlavou přestřelil Magera a bránu netrefil v úniku ani střídající Chramosta.

Hosté mohli udeřit patnáct minut před koncem, jenže Milosavljev z hranice vápna špatně trefil míč.

Ostrava je jen bod od sestupových pozic a v sobotu hostí doma na Bazalech rozjetou Spartu.

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:0 (2:0)

Branky: 24. Magera, 43. Ščuk. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Mareš, Jarolím, Kysela - Kukec, Vašenda, Hable, Stronati. Diváci: 3977.

M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Ševinský, Bořil - Jarolím, Ščuk (88. Opiela) - Mareš, Magera, Štohanzl (69. Ondřejka) - Nešpor (74. Chramosta). Trenér: Minář.

Ostrava: Bárta - Frydrych, Kaprálik, Vomáčka, Stronati - Stožický (75. Kraut), Hable (56. Milosavljev), Vašenda, Kukec - Fantiš, Soukup (66. Staško). Trenér: Pulpit.

1. Plzeň 23 15 5 3 41:15 50
2. Sparta 23 15 5 3 40:16 50
3. Jablonec 23 11 8 4 41:28 41
4. Olomouc 23 11 6 6 32:22 39
5. Liberec 23 10 5 8 30:29 35
6. Mladá Boleslav 23 10 5 8 27:26 35