reklama
 
 

Šmicer nemusel díky vyhranému derby platit za parkování. Z výkonu Slavie byl nadšený

26. 9. 2016 19:30
Před zápasem si Vladimír Šmicer postěžoval, že jeho a některé legendy Sparty nepozvala Sparta na nedělní ligové derby. Nakonec to ale bývalý záložník sešívaných nemyslel tak vážně. V rozhovoru pro deník Aktuálně.cz přiznal, že si především užil výhru a skvělý výkon Slavie.

Slavia ovládla derby na Letné a předvedla i výborný výkon, myslíte, že to už je úroveň hry, kterou by se měla prezentovat ve zbytku sezony?

Včera mě výkon Slavie velmi potěšil. Začátek sezony spojený s poháry nebyl povedený, hlavně ten dvojzápas s Anderlechtem se jí nevyvedl. Ale vyměnil se trenér a pod Jardou Šilhavým tým už v těch dvou zápasech před derby naznačil jiné možnosti. Nevím, jestli to z hráčů nějak spadlo, nebo je to práce Jardy a jeho týmu, ale na Spartě zahráli opravdu dobře.

Kde vidíte hlavní rozdíly mezi Slaví za Uhrina a nyní za Šilhavého?

Jarda (Šilhavý) udělá ze tří zápasů sedm bodů, v derby výborně zvolil sestavu a mužstvo to odehrálo i skvěle takticky. Vsadil na Baráka uprostřed zálohy, který si připsal skvělý zápas. Pro mě bylo překvapení, že toho na začátku sezony neodehrál víc, protože už na konci té minulé naznačil, že to je výborný hráč a dá se na něm stavět.

Takže Slavia opravdu takovou změnu potřebovala?

Nevím, jak to bylo za trenéra Uhrina, jestli ho hráči měli rádi, nebo ne. Poté, co jsem skončil v představenstvu Slavie, už se ke mně tolik informací z kabiny nedostává. Nicméně každý trenér má jiné metody, takže i Jarda, a určitě tam změny cítit jsou. Uvidíme, jak to půjde dál.

Překvapilo vás, že Slavia Spartu poměrně s přehledem přehrála?

Abych pravdu řekl, čekal jsem lepší Spartu. Slavii jsem samozřejmě věřil, protože po bodu s Teplicemi a výhře s Libercem jsem z týmu cítil takovou příjemnou atmosféru. Takže ne že by mě to úplně překvapilo, ale tipoval jsem výhru 2:1. Spartě se ten zápas vůbec nepovedl.

Těsně před zápasem jste si na Twitteru postěžoval, že vás ani některé legendy Sparty klub na derby nepozval, přebolelo to tím vítězstvím, nebo vás to mrzí o to víc?

Tak to nebylo úplně o mně, abych čekal, že mě Sparta pozve. Ale bavil jsem se s některými bývalými hráči Sparty, které považuju za její legendy, a měli problém se na ten zápas dostat. Ale asi jsem to vyjádřil špatně, neměl jsem to vůbec psát, protože jsem viděl, že třeba Jarda Blažek nebo Martin Frýdek starší tam byli a to jsou legendy klubu. Já se asi jen bavil před zápasem s těmi nesprávnými, ale nechci je jmenovat, protože to bych tím pádem mluvil za ně.

V Edenu jste takové problémy neměl?

Právě že když budu mluvit za Slavii, máme normálně na tribunu permanentky a není problém. Tam na derby určitě zajdu nebo i na jiné zápasy. Jak to mají ve Spartě, nevím, a nechtěl bych se do toho míchat, není to má věc. Na Twitteru jsem se jen nechal unést.

Vy jste pamětníkem toho posledního slavného vítězství Slavie na Letné 4:1 v roce 2008. Je taková výhra na hřišti rivala opravdu něčím tak zvláštním, že si ho pořád přesně vybavujete?

Rozhodně, na tyhle zápasy si živě pamatuju, a nejen tu výhru před osmi lety, ale dokonce i na ten v roce 1993, kdy dával prvního góla Bartolomej Juraško a vyhráli jsme na Letné 2:0. To jsou momenty, na které nezapomenete nikdy, je to derby, velký zápas. Říká se bitva o vládce Prahy, to mi vždycky přijde přehnané, ale je to důležité. Žijeme tady mezi ostatními slávisty a sparťany, takže to má svou váhu. Já jsem kupříkladu dneska neplatil za parkování. Přišel jsem na parkoviště a pán tam říkal: "Pane Šmicer, včera Slavia vyhrála derby, dneska neplatíte". Takže vážně to je důležitý zápas. (smích)

Od té doby ale Slavia na Letné nevyhrála, proč to trvalo tak dlouho?

Projevil se ten úpadek Slavie, který potom přišel. Po tom roku 2009 se začali prodávat hráči a měli jsme slabší mužstvo. Teď je zase naopak vidět, že se do toho vložil čínský investor, nakupují se hráči a konkurenceschopnost Slavie vzrůstá. A to se projevilo i včera.

autor: Miroslav Harnoch | 26. 9. 2016 19:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama