Slováci si vybrali Vrbu za nového trenéra reprezentace

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 2. 2012 14:30
Vrátí se Vrba na slovenskou lavičku po čtyřech letech?
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Reuters

Bratislava - Novým trenérem slovenské fotbalové reprezentace se podle serveru Aktuálne.sk s velkou pravděpodobností stane kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Na úterním zasedání o tom rozhodl Výkonný výbor Slovenského fotbalového svazu, který pověřil prezidenta SFZ Jána Kováčika, aby s českým trenérem jednal o podmínkách smlouvy.

Vrbu, který se s Plzní připravuje na start jarní části sezony, zvolil třináctičlenný výbor za nástupce Vladimíra Weisse jednoznačně. V nejbližších hodinách výbor podle serveru předá Vrbovi návrh smlouvy, na níž by měl přistoupit.

Čtěte také:
Weiss skončil u slovenské fotbalové reprezentace

Žhavá varianta: Vrba koučem Slovenska, ale až v květnu

"Budeme se snažit, aby to proběhlo co možná nejrychleji, abychom věděli, jestli má pan Vrba zájem. A v případě oboustranné spokojenosti si hned sedneme s představiteli jeho klubu a uvidíme. Byl bych rád, kdyby naše setkání proběhlo v pohodě a abychom si plácli i s ohledem na podmínky a představy," řekl Kováčik Aktuálne.sk.

"V tuto chvíli je tato volba určitě nejlepším řešením pro slovenský fotbal. Věřím tomu, že nový trenér tento manšaft dokáže nabudit a budeme hrát tak, aby se na to dalo dívat. A věřím tomu, že budeme dosahovat i výsledků, které bychom si přáli," dodal.

Osmačtyřicetiletý Vrba se na soustředění plzeňského týmu v Nikósii nechal slyšet, že si nabídky trénovat slovenskou reprezentaci váží.

"Už jen samotný zájem slovenského svazu o mojí  osobu je samozřejmě velkým vyznamenáním a ctí, nicméně v současné chvíli se plně koncentruji na duel se Schalke a následné vykročení Viktorie do jarních duelů Gambrinus ligy," upozornil Vrba na úvodní duel 1. kola play-off Evropské ligy se Schalke, který odehraje Plzeň na svém hřišti příští čtvrtek.

"Další postup budu probírat s vedením Viktorie Plzeň, společně se domluvíme na dalších krocích. Teprve poté by následovala případná jednání s předsedou Slovenského fotbalového svazu, panem Kováčikem," dodal Vrba.

Adolf Šádek
Adolf Šádek | Foto: fcviktoria.cz

Podobný postoj k případnému Vrbovu uvolnění zaujal i generální manažer Plzně Adolf Šádek.

"Informaci jsme zaregistrovali, nicméně v tuto chvíli se plně soustředíme na start jarní části sezony v čele s duelem proti Schalke 04. Vzhledem k nabitému programu následujících týdnů nebude případné jednání se slovenskou stranou otázkou nejbližšího období."

"Za Viktorii Plzeň nadále platí, že trenér má u nás platnou smlouvu do léta 2013 a zároveň velkou motivaci probojovat se s týmem také pro další sezonu do evropských pohárů," dodal Šádek.

Vrba, který získal v roce 2007 titul s Žilinou a před tím působil ve slovenské lize v Púchově, působil na lavičce slovenské reprezentace už v letech 2006 až 2007 jako asistent Jána Kociána.

Poté tým převzal Weiss, který na MS 2010 dovedl Slováky do osmifinále, a přestože měl smlouvu až do roku 2013, po vzájemné dohodě se slovenským svazem ji předčasně ukončil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 1 hodinou

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy