Slávista Janda míří do Antalyasporu, už je v Turecku

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 1. 2012 15:01
Slavia nic nezinkasuje, hráči skončila smlouva.
Brankář Baníku Petr Vašek uhlídal i dvojitý atak slávistů Pavla Fořta s Petrem Jandou.
Brankář Baníku Petr Vašek uhlídal i dvojitý atak slávistů Pavla Fořta s Petrem Jandou. | Foto: Ondřej Besperát

Istanbul - Na podzim ještě oblékal dres pražské Slavie, jenže mu skončila smlouva, a tak si mohl středopolař Petr Janda jako volný hráč svobodně vybrat nové působiště. Zvolil turecký Antalyaspor.

O fotbale čtěte více:

"Teď jsme na letišti v Istanbulu a letíme do Antalye. Už by to měla být finální fáze jednání, jestli všechno klapne, měli bychom podepsat smlouvu," sdělil deníku Aktuálně.cz fotbalistův agent Josef Vejmelka.

Straka by byl rád, kdyby zůstal

Ve hře by měla být smlouva na 3,5 roku. Antalyaspor se v průběžné tabulce turecké ligy drží na 9. příčce.

Jednání o novém Jandově angažmá se táhla několik týdnů. "Kdyby se Petr nikde nedomluvil, rád si ho ve Slavii nechám," hlaholil na dané téma František Straka, kouč červenobílých.

Dlouho to vypadlao, že Janda zamíří do Bursasporu, držitele stříbrné medaile z MS hráčů do 20 let, oťukávali i Galatasaray či Besiktas. "V záloze jsme měli i něco v Řecku a Belgii a měli jsme také jeden anglický kontakt," rekapituloval Vejmelka.

Ten předpokládá, že v Antalyii by Janda neměl absolvovat žádné testy, ale rovnou podepsat smlouvu.

Dvakrát v dresu Bílkovy reprezentace

Loni na turnaji Kirin Cup absolvoval Janda i dva starty v "dospělé" Bílkově reprezentaci. Proti domácímu Japonsku hrál minutu, proti Peru pět minut.

Pětadvacetiletý odchovanec Čáslavi strávil takřka celou dosavadní kariéru ve Slavii, s níž získal dva mistrovské tituly.

 

Právě se děje

před 19 minutami

MS hokejistek bylo krátce před začátkem zrušeno kvůli obavám z koronaviru

Kvůli obavám ze šíření koronaviru bylo zrušeno mistrovství světa hokejistek v Kanadě, které mělo začít za účasti českého týmu 6. května. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) chce jednat o náhradním termínu, aby se vrcholná akce mohla uskutečnit.

Šampionát byl dva týdny před začátkem zrušen z rozhodnutí vlády provincie Nové Skotsko. Konat se mělo ve městech Halifax a Truro. "Je to nepříjemná zpráva, kterou jsme dostali krátce před začátkem turnaje," řekl prezident IIHF René Fasel, který věřil, že byla připravena adekvátní bezpečnostní opatření pro hráčky, funkcionáře, fanoušky i obyvatele obou kanadských měst.

Další zprávy