Straka nemusí nikoho přesvědčovat, myslí si Straka

ČTK ČTK
12. 1. 2012 17:30
Straka neřeší, zda za něj má Slavia náhradu
František Straka podle svých slov vůbec neřeší, zda za něj má už Slavia náhradu
František Straka podle svých slov vůbec neřeší, zda za něj má už Slavia náhradu | Foto: Ludvík Hradilek

Pec pod Sněžkou - Trenér slávistických fotbalistů František Straka momentálně neřeší, zda bude v Edenu pokračovat i po skončení sezony, kdy mu vyprší smlouva.

Soustředí se prý hlavně na to, aby dobře připravil tým na jarní část ligy a splnil cíl v podobě posunu z desáté příčky do horní poloviny tabulky.

Ředitel Slavie Miroslav Platil v rozhovoru pro deník Sport prohlásil, že do poloviny března chce mít jasno o tom, zda Straka povede vršovický tým i v další sezoně. Trenér ale na zmíněný termín nijak zvlášť nemyslí.

Čtěte také:
Škoda dostal od Bohemians svolení hostovat ve Slavii

"Je pravda, že máme určitý termín a budeme o tom určitě mluvit. Do konce března má být jasno, ale já tuhle situaci momentálně neřeším. Soustředím se na to, abych připravil tým a splnil cíl, který všichni chceme," řekl Straka novinářům během soustředění v Peci pod Sněžkou.

"Mám smlouvu do konce sezony a z toho vycházím"

Zda s ním klub prodlouží smlouvu, prý zatím neřeší. "Já mám smlouvu podepsanou do konce sezony a z toho vycházím. Pak se uvidí," podotkl.

To, že by o jeho dalším osudu mělo být rozhodnuto ještě v průběhu jarní sezony, ho nijak netrápí, ani to nepovažuje za handicap.

"Každý máme svůj limit. Já jsem na tenhle tlak zvyklý, umím s ním pracovat. Každý má právo na to vyhodnocovat, s tím já nic neudělám," řekl.

"Když jsem přišel do Slavie, byla snad čtyři body od sestupu. Teď máme dvacet bodů a kdybychom zvládli ten konec podzimu, jsme někde jinde. Myslíte, že je to o tom, že Straka musí někoho přesvědčovat? Buď se přesvědčili, nebo ne," prohlásil třiapadesátiletý kouč.

"Šilhavý i Lavička jsou fenomenální kluci"

Platil také uvedl, že by si u týmu dokázal představit libereckého kouče Jaroslava Šilhavého nebo trenéra FC Sydney Vítězslava Lavičku.

Foto: Tomáš Policar

"Každý má nárok na svůj názor. Každopádně oba jsou to skvělí a charakterově fenomenální kluci. Rád doporučím svého kolegu," prohlásil Straka.

Momentálně se zabývá hlavně tím, jak doplnit kádr. Slávisté zatím získali pouze dva útočníky Jiřího Böhma a Milana Škodu a Straka věří, že ještě přijde nějaká posila do zálohy a do obrany.

V hledáčku Pražanů jsou Rus Nika Pilijev z CSKA Moskva a Tomáš Mičola z Brestu.

"Transferové okno je do konce ledna. Samozřejmě čím později dostanete toho hráče, tím složitější je to pro trenéra. Udělám maximum, abychom už v příštím týdnu naplnili naše představy. Chtěl bych, aby s námi nové posily odcestovali na soustředění na Kanárské ostrovy," uvedl Straka.

"Rivalitu se Spartou začnu vnímat, až se bude to derby blížit"

Na herní kemp odcestují slávisté na začátku února.

V jarní sezoně chce Straka Pražany posunout v tabulce co nejvýš. Vrcholem pro něj bude ve 22. kole první derby proti Spartě, kde v minulosti trénoval.

"Tu rivalitu začnu vnímat, až se bude to derby blížit. Samozřejmě s mými kamarády sparťany se popichujeme. Já jim říkám, že vás smázneme. Hecování probíhá, to musí být," dodal s úsměvem Straka, který po nástupu do Slavie čelil nenávistným reakcím fanoušků.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy