Hloušek opouští Slavii, upsal se Norimberku

Luděk Mádl Luděk Mádl
3. 1. 2012 14:27
Do Plzně míří záložník Dukly Tomáš Berger.
Adam Hloušek
Adam Hloušek | Foto: ČTK

Norimberk, Plzeň - Už je to definitivní: Adam Hloušek se stal hráčem bundesligového 1. FC Norimberk. Do klubu jde na přestup, podepsal smlouvu na 3,5 roku. Německý klub za něj zaplatí 900 000 eur.

Aktuálně.cz o uzavření přestupu informoval hráčův agent Pavel Paska. Ten dnes zároveň s Viktorií Plzeň doladil hostování Tomáše Bergra z Dukly Praha.

O fotbale čtěte více:

Adam Hloušek je považován za jeden z největších talentů českého fotbalu. Před dvěma lety ho za sumu patrně převyšující 30 milionů korun koupila z Jablonce Slavia.

Po Valencii přibrzdilo kariéru zranění

A Hloušek se zařadil mezi její hvězdy, zejména v pohárových duelech s Valencií ukázal, že je schopen rychlostně konkurovat evropské špičce. Ocitl se i v reprezentačním dresu.

Slibný rozjezd kariéry ale přeťalo těžké zranění kolena v roce 2010. Navzdory tomu si ho relativně brzy půjčil na hostování německý Kaiserslautern. Ten však na něj posléze neuplatnil opci a Hloušek se z Německa opět na půl roku vrátil do Slavie.

Slavia musela práva na Hlouška odprodat

Mezitím se v zákulisí různě obchodovalo s jeho hráčskými právy, ty oficiálně drží FK Jablonec, podle nepotvrzených spekulací pak osobě boss jabloneckého klubu a nyní i fotbalového svazu Miroslav Pelta (možná společně s Paskou).

Slavia práva na Hlouška odprodala, když před časem řešila tíživou finanční situaci, která směřovala k insolvenci.

Teď je Hloušek každopádně opět v Německu. Dres Norimberka bude obléka spolu s Tomášem Pekhartem. "A zítra už se zapojí do přípravy na jarní část bundesligy," konstatuje Paska.

Syn letenské legendy zamířil do Plzně

Ten také s Plzní dojednal avizované hostování Tomáše Bergra z pražské Dukly. "Ano, je to hostování s opcí, věříme, že Tomášovi pomůže v růstu jeho osobní fotbalové kariéry," dodal Paska.

Berger je synem legendy pražské Sparty Jana Bergra, stejně jako on nastupuje ve středu zálohy a v Plzni by měl pomoci zacelit díru, která vznikla odchodem reprezentanta Petra Jiráčka.

 

Právě se děje

Další zprávy