Slavii hrozí zavření stadionu. Kisel dostal trest 1 + 1

Luděk Mádl ČTK Luděk Mádl, ČTK
3. 10. 2013 19:50
Za nepřístojnosti diváků v derby vyměřila disciplinárka Slavii i Spartě po 200 000 korun pokuty, Slavii navíc podmínečně hrozí zavřením stadionu
Karol Kisel bude Slavii chybět v poháru s Varnsdorfem a pak v lize v Plzni
Karol Kisel bude Slavii chybět v poháru s Varnsdorfem a pak v lize v Plzni | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Chvílemi to vypadalo, že se 280. derby mezi Slavií a Spartou (0:2) minulou sobotu nakonec nedohraje.

Nepřístojnosti se děly v obou fanouškovských sektorech, po zápase příznivci obou táborů vběhli na trávník.

A svazová disciplinárka dnes trestala. Slavii i Spartě byla vyměřena shodná pokuta, každý z klubů zaplatí po 200 000 korunách.

Na Slavii byl navíc uvalen trest podmínečného sehrání jednoho domácího soutěžního duelu bez přítomnosti diváků, a to s odkladem na 3 měsíce.

To znamená, že pokud by se v nejbližším čtvrtroce dělo v Edenu něco nekalého ve spojitosti s fanoušky, hrozilo by Slavii akutně, že by pak jeden zápas musela sehrát před prázdným hledištěm.

Bez Kisela ve Varnsdorfu a Plzni

Příznivci Slavie také čekali na to, s jakým trestem odejde od disciplinárky kapitán jejich týmu Karol Kisel.

Ten proti Spartě nejprve dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně. A pak byl podruhé v ročníku vyloučen.

Disciplinárka na něj ovšem nepohlížela jako na "recidivistu" a za vyloučení dostal (jen) jednozápasový trest zastavení činnost v soutěžním utkání.

Ten si může odepsat v sobotu, kdy týmu bude scházet v pohárovém duelu proti Varnsdorfu.

A další stopku na jeden ligový zápas dostal Kisel za čtvrtou žlutou kartu. Podobně jako jeho spoluhráč Gecov. Oba tak budou trenéru Koubkovi scházet v 11. ligovém kole v Plzni.

Frydrych letos dochytal

Disciplinárka také velmi zajímala fanoušky Pardubic. Jejich gólman Luděk Frydrych totiž v afektu nejprve poškodil dveře na stadionu v Táborsku a v zápisu se objevila poznámka o jeho hrubém nesportovním chování.

Disciplinárka mu pozastavila činnost, ale Pardubice o tom nevěděly, a tak Frydrych nastoupil i v dalším druholigovém utkání proti Karviné. Tak se podle všeho stalo, že zaznamenal neoprávněný start.

Disciplinárka v tom shledala disciplinární provinění a zastavila Frydrychovi činnost do 14. prosince. Navíc mu vyměřila pokutu 5000 korun.

Jan Jeřábek kvůli této kauze nesmí dělat do 3. ledna 2014 v Pardubicích kapitána a Jan Císař (vedoucí mužstva) nesmí zastávat jakoukoli funkci do stejného data.

Pardubice přijdou o 20 000 korun, ale tahle pokuta je zjevně bude trápit méně než další pokračování příběhu.

Lze totiž očekávat, že řídící orgán soutěže zápas, který Pardubice vyhrály 2:1, zkontumuje na 0:3 pro Karvinou.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy