Slavia zahazovala šance a s Constantou prohrála

5. 2. 2014 21:30
Fotbalisté pražské Slavie prohráli v druhém přípravném utkání na soustředění v Turecku s Constantou 0:1 a nenavázali tak na nedělní vítězství nad maďarským Haladásem.
Fotbalistům Slavie se v Turecku nedařilo.
Fotbalistům Slavie se v Turecku nedařilo. | Foto: CPA Eduard Erben

Antalya - Fotbalisté pražské Slavie prohráli v druhém přípravném utkání na soustředění v Turecku s Constantou 0:1 a nenavázali tak na nedělní vítězství nad maďarským Haladásem. Červenobílým se nedařilo v koncovce, aktuálně patnáctý tým rumunské ligy rozhodl o těsné výhře gólem v 47. minutě.

V první půli nasadil trenér Miroslav Koubek silnější sestavu, která soupeře přehrávala, ale gól nedala. Po změně stran poslal slávistický kouč na hřiště spíše mladíky a hned po dvou minutách se prosadil hlavou Gavra.

Sešívaní trefovali pouze brankové konstrukce

Slavia měla několik šancí na vyrovnání, deset minut před koncem k němu byl blízko Bazal, ale trefil jen tyč. Dvě branky neuznali rozhodčí Pražanům kvůli ofsajdu.

"I když jsme prohráli, nemám z toho úplně špatný pocit. Hráli jsme s velice dobrým soupeřem ve smyslu dynamiky, rychlosti a techniky. Dokázali jsme se přizpůsobit. Utkání by slušela remíza, měli jsme poměrně dost šancí. Bohužel jsme nevstřelili gól," uvedl na internetových stránkách Slavie trenér Koubek.

Slavia bude testovat novou posilu

Celý zápas odehrál ve středu obrany Jihoafričan Roger Da Costa, kterého Slavia testuje. "Na nějaké hluboké závěry je brzy. První dojem je takový, že se jevil jako zkušený stoper. Uvidíme, jak hráče poznáme dále," řekl Koubek.

Naopak navrátilec útočník Tomáš Necid kvůli drobnému zdravotnímu problému odpočíval. "Trénovat můžu na sto procent, v ničem mě to nelimituje, ale nechceme nic riskovat," řekl Necid. Do utkání ještě nezasáhly ani dvě nové posily jihoafrický bek Keegan Ritchie a Francouz Damien Boudjemaa.

PŘÍPRAVNÉ DUELY:

Slavia Praha - Viitorul Constanta 0:1 (0:0)

Branka: 47. Gavra.

Sestava Slavie: I. poločas: Čontofalský - Dostál, Škoda, Da Costa, Tusjak - Gecov, Hrubý - Koreš, Piták, Juhar - Vošahlík.

II. poločas: Černý - Dostál, Souček, Da Costa, Tusjak - Hrubý, Zmrhal - Prošek, Bazal (73. Lička), Mensah - Vyhnal. Trenér: Koubek.

Baník Ostrava - Košice 1:1 (1:0)

Branky: 42. Krmenčík - 88. Haskič.

Sestava Ostravy: Šrom - Vengřinek (46. Zawada), Kaša, Baránek (77. Stronati), Sinělnikovs (22. Sukup) - Mensah (46. Lindpere), Greguš (60. Foltýn) - Štěpán (60. Holzer), Kukec (67. Svěrkoš), Narh (46. Azevedo) - Krmenčík (77. Šašinka). Trenér: Komňacký.

Dukla Praha - Zaglebie Lubin 2:0 (0:0)

Branky: 58. Štetina, 80. Engelmann.

Sestava Dukly: Rada - Božič, Štetina, Vorel, Hanousek - Hlinka, Gedeon (70. Koval), Kalouda (80. Ouedraogo) - Mareš (70. Černý), Pospěch (70. Marek), Berger (70. Engelmann). Trenér: Kozel.

Vysočina Jihlava - FC Botosani (Rum.) 2:0 (2:0)

Branky: 2. Karlík, 13. Mešanovič.

Sestava Jihlavy: Hanuš - Mikula, Krejčí (60. Jánoš), Šourek, Marek (60. Josl) - Masopust (60. Kukol), Karlík, Kučera (60. Jungr), Kosak (60. Vaculík) - Marcin (60. Koloušek), Mešanovič (60. Harba). Trenér: Rada.