Slavia uspěla i v Jablonci. O vítězství rozhodl Pekhart

15. 3. 2009 21:47
Jablonec - Slavia Praha 1:2 (0:1)
Fotbalisté Slavie vedou už o třináct bodů
Fotbalisté Slavie vedou už o třináct bodů | Foto: Ondřej Besperát

Jablonec - Fotbalisté pražské Slavie si v neděli upevnili své vedoucí postavení v tabulce, když zvítězili v rámci dvacátého kola Gambrinus ligy na hřišti Jablonce 2:1

Úřadující mistr, jemuž cenné tři body zajistil v závěrečných minutách navrátilec Tomáš Pekhart tak v současné době vede před druhou Spartou již o třináct bodů. Letenský celek má ovšem pondělní domácí dohrávku s Brnem k dobru.

Naopak Severočeši přetrhli svou sérii tří vítězství v řadě a zůstávají s jednatřiceti body na šesté příčce.

Svěřenci Františka Komňanského, kteří dosud v jarní části neztratili ani jeden bod, začali utkání opatrně a první vážné ohrožení branky proto diváci viděli až ve čtyřiadvacáté minutě, kdy pohotovou střelu Valenty zneškodnil s námahou brankář Martin Vaniak.

Slavia se v posledních zápasech trápila s produktivitou. Jediným střelcem vršovického celku byl do nedělního duelu jen Marek Jarolím, ovšem to se mělo změnit krátce před přestávkou.

Jaroslav Černý našel na levé straně unikajícího Šventa, jehož následnou přihrávku na malé vápno přetavil ve vedoucí gól navrátivší útočník Pavel Fořt.

Do té doby nevýrazný Jablonec se tak ve druhé části chopil iniciativy a odměny za zvýšenou aktivitu se dočkal v devětapadesáté minutě.

Po několika hlavičkách v pokutovém území Slavie se míč dostal až k Davidu Lafatovi, a ten z bezprostřední blízkosti vyrovnal.

Krátce na to mohli hosté opět vést, jenže Pavel Fořt tentokrát svou nadějnou pozici ke skoróvání nevyužil. Druhou branku v zápase mohl na opačné straně vstřelit také Lafata, ale ani on nebyl v šestašedesáté minutě úspěšný.

Rozhodnutí proto přišlo v závěrečných okamžicích. Kouč Karel Jarolím, jenž po posledním duelu s Ostravou slíbil, že se jeho útočníci jistě trefí v důležitějších zápasech vyslal osm minut před koncem na hřiště Tomáše Pekharta a bývalý hráč Tottenhamu Hotspur se mu za důvěru odměnil za dalších pět minut.

Devatenáctiletý forvard se rozeběhl za odkopnutým balonem, přesprintoval již unavenějšího Štěpána Kučeru a střelou na zadní tyč definitivně rozhodl o zisku tří bodů pro obhájce titulu.