15. 3. 2009 19:05
Olomouc - Kladno 1:3
Fanoušci se na Žižkově gólu nedočkali
Fanoušci se na Žižkově gólu nedočkali | Foto: Bohumil Červenka

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi se ani ve čtvrtém jarním utkání nedočkali výhry a v neděli doma jen remizovali s Českými Budějovicemi 0:0. Bez branek skončilo i derby mezi Bohemians a Viktorií Žižkov. Velké překvapení se pak urodilo v Olomouci.

Sigma doma prohrála s o záchranu bojujícím Kladnem 1:3.

V Olomouci se po rozpačité vyčkávané v úvodu zápasu postupem času začalo zvyšovat tempo.

Zápasy jsme sledovali on-line

Sigma se snažila o tlak a Kladno neváhalo hrozit rychlými brejky, z nichž se ujalo zakončení z 26. minuty.

Hajník v dobré pozici ještě přiťuknul zpět na Jaromíra Šilhana, jenž už neměl potíž brankáře Drobizse prostřelit.

Vzápětí se chytal za hlavu Beneš, protože poslal míč těsně vedle levé šiběnice olomoucké branky po přímém kopu Hajníka.

Konec poločasu pak patřil domácím, jenže svěřenci trenéra Psotky nedokázali přesně zacílit a brankář Pavlík měl práci jen s jejich centry.

Svěřenci Zdeňka Psotky překvapivěnestačili na Kladno
Svěřenci Zdeňka Psotky překvapivěnestačili na Kladno | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Po změně stran, kdy Škerleho s Toleskim v dresu domácích nahradili Šuškavčevič s Hořavou, pak přišel pro domácí další šok.

Po rohovém kopu trefil hlavou Beneš míč do Michala Ordoše, jenž si srazil míč do vlastní sítě.

Sigmu mohl vrátit do zápasu David Kobylík. Dostal se zcela osamocen ke střele z hranice vápna, ale pálil vysoko nad.

Dvacet minut před koncem smutnili domácí potřetí. Hostující David Bartek vystartoval do brejku, utekl celé olomoucké obraně, obešel i Drobizse a střelou do prázdné brány dal mnohým olomouckým fandům pokyn k odchodu z ochozů.

Na porážce domácích už nic nezměnil ani gól hlavou Michala Ordoše po Kobylíkově centru z levé strany. Znamenal jen snížení na konečných a překvapivých 1:3.

V Boleslavi gól nepadl

Fotbalisté Mladé Boleslavi se na jaře opět nedočkali výhry. Bez potrestaného Papadopulose a Kaliny proti Českým Budějovicím doma dokonce nevstřelila ani gól.

Kdo čekal od začátku převahu domácích, spletl se.  Mužstvo kouče Pavla Hapala si vytvořilo v prvním dějství jedinou pořádnou šanci.

Mendy si vyměnil míč s Peckou, dostal se do pokutového území, kde obešel jednoho hráče, ale následné zákončení bylo zblokováno na roh.

Krátce po přestávce se navíc mohly dostat do vedení Budějovice. Na pravé straně napřáhl z dálky Benát a trefil tyč.

Podobně se vedlo i následně domácímu Rolkovi, jenž po rohu hlavičkoval do břevna.

Boleslavští mohli rozhodnout o výhře na poslední chvíli. Michal Sedláčeka ale netrefil opuštěnou branku gólmanem Kučerou a nastřelil jen klubkou hráčů před sebou.

Ani Švancara se neprosadil

Ani na Žižkově, kde tentokrát byl vroli domácích tým Bohemians Praha, góly k vidění nebyly.

Klokani museli nastoupit bez distancovaného kanonýrka Marka Kincla, přesto měli ve velmi průměrné první půli blíž ke skórování, když se míč odrazil k Dobešovi, jenž jej napálil jen těsně vedle Bartalského brány.

Přetím se neujal ani jeden z náznaku šancí na obou stranách.

Nejprvě po Grznárově centru brankář Bartalský po souboji s Ibem míč vyboxoval.

Na druhém konci hřišti pak Vozábal zkusil nachytat Belaně, který byl hodně venku z branky. Dalekonosná střela těsně minula cíl.

Po přestávce se málem radovala Viktoria. Vošahlík ztratil míč, Kalod centroval z pravé strany a Švancara tečoval balón do tyčky Belaňovy branky.

Ve druhém dějství se hra zlepšila a aktivní byl tradičně Petr Švancara.

Krátce po své první šanci ve druhé půli využil krásného pasu a šel úplně sám na Belaně, jenž ho však vychytal.

Žižkovští toužili po vítězství. S blížícím se závěrem jejich tlak rostl, jenže vstřelené branky se nakonec nedočkali.

Proti byl skvěle chytající Belaň, jenž pomohl Bohemians k třetímu jarnímu bodu. Oba celky na jaře stále čekají na výhru.

Sigma Olomouc - Kladno 1:3 (0:1)
Branka:
74. Ordoš - 25. Šilhan, 48. vlastní Ordoš, 71. Bartek. Rozhodčí: Kocián - Teuber, Štěrba. ŽK: Heidenreich - Bartoš, Szabo, Strnad, Procházka. Diváci: 3610.
Olomouc: Drobisz - Nuc, Hudec, Škerle (46. Šuškavčevič), Heidenreich - Melinho, Kaščák, Kobylík - Štěpán (67. Hubník), Ordoš, Toleski (46. Hořava). Trenér: Psotka.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Drsek, Procházka - Bartek (90. Dubský), Szabo (85. Gross), Strnad, Šilhan, Hajník - Klinka (87. Holub). Trenér: Hřídel.

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 0:0
Rozhodčí: L. Kovařík - Novák, T. Kovařík. ŽK: Kúdela - Hílek, Mezlík, Kučera. Diváci: 3624.
Ml. Boleslav: Miller - Procházka, Rolko, Janíček, Mach - Mendy, Kúdela (70. Hrdlička), Sylvestre, Poláček (77. M. Sedláček) - Táborský (57. Nečas), Pecka. Trenér: Hapal.
Č. Budějovice: Kučera - Riegel, Horejš, Žižka (42. Mezlík, 90. Klavík), Leština - Benát, Homoláč, Hílek, Šíma - T. Sedláček, Stráský (77. Hudson). Trenér: Tobiáš.

FC Bohemians Praha - Viktoria Žižkov 0:0
Rozhodčí: Hájek - Zlámal, Urban. ŽK: Vošahlík, Demeter - Pilař, Švancara, Xavier, Vozábal. Diváci: 1350.</p>
Bohemians: Belaň - Macháček, Horáček, Turtenwald, Grznár - Fenyk, Demeter, Zoubek (90. Galbavý), Dobeš (84. Kropík), Vošahlík (90. Obermajer) - Ibe. Trenér: Urban.</p>
Žižkov: Bartalský - Vaculík (83. Kučera), Pilař, Gabriel, Xavier - Vozábal, Hušbauer, Sabou, Koukal (46. Kalod) - Straka, Švancara (71. Naumov). Trenér: Ščasný.</