Šlágr Plzeň - Sparta bude pískat šest rozhodčích

ČTK ČTK
29. 10. 2014 18:04
"Toto opatření odpovídá významu a důležitosti utkání, které se v sobotu mezi Plzní a Spartou odehraje," uvedla komise rozhodčích v prohlášení.
Rozhodčí Zelinka bude dohlížet na góly.
Rozhodčí Zelinka bude dohlížet na góly. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Sobotní šlágr 13. kola první fotbalové ligy mezi Plzní a pražskou Spartou bude netradičně rozhodovat šest sudích. Komise rozhodčích FAČR na souboj prvního s druhým celkem tabulky nasadila navíc dva brankové arbitry. Na místo hlavního rozhodčího byl delegován Jan Jílek.

"Toto opatření odpovídá významu a důležitosti utkání, které se v sobotu mezi Plzní a Spartou odehraje," uvedla komise v prohlášení.

Jílkovými asistenty ve Štruncových sadech budou Ondřej Pelikán a Zdeněk Dobrovolný, čtvrtým rozhodčím Antonín Kordula a na branky dohlédnou Miroslav Zelinka s Radkem Příhodou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Státy EU budou dohlížet nad zbraňovým embargem v Libyi, shodli se ministři zahraničí. Mise bude probíhat na moři i ve vzduchu, řekl italský ministr

Státy Evropské unie budou dohlížet na dodržování zbraňového embarga OSN v Libyi prostřednictvím nové mise. Shodli se na tom unijní ministři zahraničí, kteří odmítli možnost obnovení námořní operace Sophia, kterou původně kvůli libyjské krizi zvažovali. Podle italského ministra Luigiho di Maia by měla operace vedle námořního a vzdušného nasazení probíhat i na zemi.

Na potřebě lepší kontroly zákazu dovozu zbraní do Libye se před měsícem v Berlíně shodli politici řady velmocí včetně Ruska, Turecka, Francie, Německa, USA či samotné EU. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell tehdy nevyloučil, že by unijní země mohly vyslat do země sužované konfliktem dvou znepřátelených stran vojáky. Podmínil to však dodržováním příměří, které je stále porušováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy