19. 1. 2011 22:41
Inter - Cesena 3:2, AS Řím - Lazio 2:1
Francesco Totti
Francesco Totti | Foto: Sport

Praha - Zpátky do mistrovské formy se dostává fotbalový Inter Milán, který ve středu večer porazil v dohrávaném utkání šestnáctého kola Serie A Cesenu 3:2.

Pod novým trenérem Leonardem tak vyhrál již pátý zápas v řadě a momentálně se vyšplhal již na čtvrtou příčku tabulky. Na první AC sice stále ztrácí šest bodů, ale má ještě zápas k dobru.

O osudu utkání se rozhodlo ještě v první půli. Nejprve Inter šel do dvoubrankového vedení, ale Cesena dokázala rychle vyrovnat. Vítěznou branku tak vstřelil Cristian Chivu až dvě minuty před přestávkou.

Ve středu se hrála také dvě utkání italského poháru. Do semifinále z něj postoupily týmy Sampdorie Janov, která až na penalty vyřadila Udinese, a AS Řím, který v městském derby přehrál Lazio 2:1.

Tradičně vypjatému římskému derby předcházela potyčka fanoušků znepřátelených táborů, kterou odnesl jeden muž bodnou ranou v zadní části těla.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Inter Milán - Cesena 3:2 (14. Eto'o, 15. Milito, 45. Chivu - 23. Bogdani, 29. Giaccherini).

20. Bari 20 3 5 12 13:30 14

Poznámka: Boloni byly odebrány tři body za dluhy a nesrovnalosti při placení daní.

Osmifinále Italského fotbalového poháru:

Sampdoria Janov - Udine 2:2 po prodl. (1:0, 1:1), na penalty 5:4, AS Řím - Lazio Řím 2:1.