Šilhavý: Musíme dostat ránu, teprve pak zapneme

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 8. 2013 0:16
Liberec po dvou výhrách 2:1 nad Curychem postoupil do play off o Evropskou ligu.
Jaroslav Šilhavý musel v obou zápasech Liberec hodně burcovat, aby tým dokázal po inkasované brance zabrat
Jaroslav Šilhavý musel v obou zápasech Liberec hodně burcovat, aby tým dokázal po inkasované brance zabrat | Foto: Eduard Erben

Praha - Velké nadšení sálalo po vítězné odvetě v Curychu z libereckého trenéra Jaroslava Šilhavého.

Jeho svěřenci znovu dokázali otočit nepříznivý vývoj a stejně jako v úvodním střetnutí vyhráli 2:1.

"Mám obrovskou radost, že jsme postoupili s velice silným soupeřem. Myslím, že je to překvapení, ale musím hráče pochválit. Jsem na ně hrdý," zářil Šilhavý.

První poločas byl špatný

Nemohl však pominout fakt, že zhruba hodinu byl Liberec horším mužstvem. "První poločas nebyl z naší strany úplně ideální, což teď v našich zápasech poslední dobou bývá. Dostali jsme moc laciný gól po první střele na naši branku," rekapituloval 51letý trenér.

Že se úvodní pasáž střetnutí Severočechům nepovedla, si byl vědom také Martin Frýdek. "Bylo to těžké utkání, které mělo dva rozdílné poločasy. První poločas jsme chtěli bránit výsledek 0:0, což se nepovedlo," litoval.

Slovan mohl inkasovat i víc než jeden gól. Několikrát musel mužstvo podržet brankář Kovář. "Pak měl soupeř hned další nebezpečnou akci, dal tyč, ale naštěstí jsme to přežili. Myslím, že vždy musíme dostat ránu, abychom zapnuli na plné obrátky," uvědomil si Šilhavý.

Liberec přežil tlak a sám udeřil

Po přestávce se českému celku podařilo hru vyrovnat a s tím přišel i důležitý gól na 1:1. V 64. minutě se trefil právě Frýdek. "Při tom mém gólu se naštěstí míč odrazil ke mně. Napálil jsem to levou nohou na bránu a jsem rád, že to tam spadlo," těšilo jej.

Pět minut před koncem přidal druhou branku hostů Rybalka a bylo rozhodnuto.

"Ve druhém poločase jsme podali zase vynikající výkon, celý tým zaslouží pochvalu. Přišly i kýžené góly a myslím, že za druhý poločas jsme si postup zasloužili," uzavřel své hodnocení Šilhavý.

Curychu chyběl zabijácký instinkt

To jeho protějšek Urs Meier cítil velké zklamání. "Tvrdě jsme pracovali na tom, abychom postoupili. Celou sezonu jsme do toho hodně investovali. Ale výsledek je takový, že jsme se dvakrát ocitli ve stejném filmu," smutnil curyšský kouč.

Podle něj měl jeho tým po vedoucí brance rychle přidat další. "Chyběl mi tam od nás větší zabijácký instinkt. To se mi líbilo u Liberce. Myslím, že soupeř měl více mezinárodních zkušeností, líbil se mi třeba Rybalka a jeho gól," uvedl Meier.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy