Šílená chyba, zlobil se Vrba. V Edenu mu chyběli diváci

Foto: Milan Kammermayer
Luděk Mádl Luděk Mádl
28. 3. 2015 21:00
Pavel Vrba nebyl z remízy 1:1 s Lotyšskem nadšený, ale uvědomoval si, že česká fotbalová reprezentace mohla i prohrát

Praha - Z podzimu má sice v kvalifikaci o Euro 2016 nahráno, ale tenhle výkon mu na tváři vyčaroval starostlivé vrásky. "Výsledek odpovídá tomu, co oba týmy na hřišti předvedly," konstatoval trenér Pavel Vrba suše po utkání Česko-Lotyšsko 1:1.

"Poprvé v této kvalifikaci jsme byli v roli jasného favorita. A nezvládli jsme ji. Uhráli jsme bod. A co bude tenhle výsledek znamenat, to se dozvíme až podle konečné tabulky skupiny," přemítal kouč.

"Po pěti zápasech máme 13 bodů, to není špatné, ale samozřejmě souhlasím s tím, že dneska jsme toho měli uhrát víc," poznamenal.

Jeho tým vůbec nechytil tempo utkání a navíc brzy inkasoval. "Bylo to od nás upracované a pomalé. Hlavně v prvním poločase. Pak se to začalo lepšit i díky změnám, které jsme postupně dělali v sestavě." Na hřiště Vrba postupně posílal Pilaře, Necida a Václava Kadlece.

Pilař v roli žolíka

"Proč dostal Krejčí v základu přednost před Pilařem? Na podzim Krejčí odváděl v reprezentaci dobré výkony... Pilaře navíc oslabila v posledních týdnech nemoc. A navíc pro něj platí, že pokaždé když na hřiště v průběhu utkání přijde, tak je to cítit. Stejně tak dneska hru našeho týmu velmi oživil," přehrával si trenér utkání v hlavě.

"V závěru Pilař vyrovnal a mohli jsme i vyhrát, když tam Necid trefil soupeřova hráče. Bohužel. Ale byly tam i momenty, kdy to vypadalo, že prohrajeme," připomíná kouč třeba Šabalovu šanci, kdy balon minul branku opravdu jen těsně.

Lotyši skórovali poté, co Češi špatně rozehráli standardní situaci. A nabídli tak soupeři snadný brejk. "Ta situace byla jednoduchá a my ji zahráli šíleně. Všichni, co se na té standardce podíleli," řekl Vrba ostře.

Připustil, že soupeř ho poněkud zaskočil. "Oproti svým podzimním zápasům v kvalifikaci změnili v sestavě šest lidí a hráli i v jiném rozestavení."

Slabší výkon svých svěřenců ale nechce ničím omlouvat. "Bohužel pro nás je ten výsledek spravedlivý. Kdybychom hráli další soutěžní zápas hned v úterý nebo ve středu, tak bych po tom dnešku několik změn v sestavě určitě udělal. Ale co bude za tři měsíce, až budeme hrát další kvalifikaci na Islandu, to nevím."

Eden není místem zaslíbeným

V úterý český tým čeká přátelský zápas na Slovensku. "V neděli po vyhlášení Fotbalisty roku oznámím, kteří hráči dostanou volno a kdo pojede do Žiliny," podotkl Vrba.

V Edenu zatím reprezentace vítězství příliš nesbírá. "Ale nebudu se vymlouvat na stadion, to vůbec ne, v tom to není," řekl Vrba. Prázdná místa na tribunách ho ale překvapila, čekalo se rozhodně víc než 13 722 diváků. Organizátoři totiž v posledních dnech tvrdili, že k dispozici jsou už jen jeden nebo dva tisíce vstupenek. Na dvacetitisícovém stadionu bylo ale prázdných sedaček mnohem víc.

"To mě.... no, použiju raději slovo... zaskočilo. To se musíme zeptat fanoušků, proč nepřišli," zasmušilo Vrbu.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy