Šílená chyba, zlobil se Vrba. V Edenu mu chyběli diváci

Eden nebyl pro Čechy fotbalovým rájem, přinesl jen bod
Sobotní remíza znamenala, že svěřenci kouče Vrby utrpěli po úvodních čtyřech výhrách první ztrátu.
Českou zazpíval před duelem populární Vojtěch Dyk.
Zápas z čestné lóže sledovali ministr obrany Martin Stropnický,...
... Dagmar Damková s Romanem Berbrem, ...
Foto: Milan Kammermayer
Luděk Mádl Luděk Mádl
28. 3. 2015 21:00
Pavel Vrba nebyl z remízy 1:1 s Lotyšskem nadšený, ale uvědomoval si, že česká fotbalová reprezentace mohla i prohrát

Praha - Z podzimu má sice v kvalifikaci o Euro 2016 nahráno, ale tenhle výkon mu na tváři vyčaroval starostlivé vrásky. "Výsledek odpovídá tomu, co oba týmy na hřišti předvedly," konstatoval trenér Pavel Vrba suše po utkání Česko-Lotyšsko 1:1.

"Poprvé v této kvalifikaci jsme byli v roli jasného favorita. A nezvládli jsme ji. Uhráli jsme bod. A co bude tenhle výsledek znamenat, to se dozvíme až podle konečné tabulky skupiny," přemítal kouč.

"Po pěti zápasech máme 13 bodů, to není špatné, ale samozřejmě souhlasím s tím, že dneska jsme toho měli uhrát víc," poznamenal.

Jeho tým vůbec nechytil tempo utkání a navíc brzy inkasoval. "Bylo to od nás upracované a pomalé. Hlavně v prvním poločase. Pak se to začalo lepšit i díky změnám, které jsme postupně dělali v sestavě." Na hřiště Vrba postupně posílal Pilaře, Necida a Václava Kadlece.

Pilař v roli žolíka

"Proč dostal Krejčí v základu přednost před Pilařem? Na podzim Krejčí odváděl v reprezentaci dobré výkony... Pilaře navíc oslabila v posledních týdnech nemoc. A navíc pro něj platí, že pokaždé když na hřiště v průběhu utkání přijde, tak je to cítit. Stejně tak dneska hru našeho týmu velmi oživil," přehrával si trenér utkání v hlavě.

"V závěru Pilař vyrovnal a mohli jsme i vyhrát, když tam Necid trefil soupeřova hráče. Bohužel. Ale byly tam i momenty, kdy to vypadalo, že prohrajeme," připomíná kouč třeba Šabalovu šanci, kdy balon minul branku opravdu jen těsně.

Lotyši skórovali poté, co Češi špatně rozehráli standardní situaci. A nabídli tak soupeři snadný brejk. "Ta situace byla jednoduchá a my ji zahráli šíleně. Všichni, co se na té standardce podíleli," řekl Vrba ostře.

Připustil, že soupeř ho poněkud zaskočil. "Oproti svým podzimním zápasům v kvalifikaci změnili v sestavě šest lidí a hráli i v jiném rozestavení."

Slabší výkon svých svěřenců ale nechce ničím omlouvat. "Bohužel pro nás je ten výsledek spravedlivý. Kdybychom hráli další soutěžní zápas hned v úterý nebo ve středu, tak bych po tom dnešku několik změn v sestavě určitě udělal. Ale co bude za tři měsíce, až budeme hrát další kvalifikaci na Islandu, to nevím."

Eden není místem zaslíbeným

V úterý český tým čeká přátelský zápas na Slovensku. "V neděli po vyhlášení Fotbalisty roku oznámím, kteří hráči dostanou volno a kdo pojede do Žiliny," podotkl Vrba.

V Edenu zatím reprezentace vítězství příliš nesbírá. "Ale nebudu se vymlouvat na stadion, to vůbec ne, v tom to není," řekl Vrba. Prázdná místa na tribunách ho ale překvapila, čekalo se rozhodně víc než 13 722 diváků. Organizátoři totiž v posledních dnech tvrdili, že k dispozici jsou už jen jeden nebo dva tisíce vstupenek. Na dvacetitisícovém stadionu bylo ale prázdných sedaček mnohem víc.

"To mě.... no, použiju raději slovo... zaskočilo. To se musíme zeptat fanoušků, proč nepřišli," zasmušilo Vrbu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy