Po týden starém vítězství 3:1 z Itálie stačila Libereckým k postupu...
... přes pátý tým uplynulého ročníku Serie A v domácí odvetě remíza 1:1.
Liberec si po sedmi letech si zahraje v pohárech základní skupinu.
29. 8. 2013 20:51
Fotbalisté Liberce dokonali velké překvapení a postoupili přes Udine do základní fáze Evropské ligy. Po úvodní výhře zvládl i odvetu, když doma remizoval 1:1.

Praha - Fotbalisté Liberce dokonali velkou senzaci a postoupili přes Udine do základní fáze Evropské ligy. Po úvodní šokující výhře 3:1 na italské půdě Slovan zvládl i odvetu, když doma remizoval 1:1.

Hlavní fázi druhého nejslavnější evropské soutěže si Severočeši zahrají po sedmi letech. O jejich soupeřích se rozhodne při pátečním losu.

Na šance Udine odpověděl Liberec gólem

Nadšené publikum na stadionu U Nisy rozjásal už ve 23. minutě vedoucí trefou Delarge, k němuž překvapivě propadlo Frýdkovo dlouhé vhazování.

Ještě předtím však museli svěřenci kouče Šilhavého přežít několik nebezpečných šancí italského celku. Nejprve po centru Lazzariho mířil těsně vedle Di Natale, o chvíli později zas po špatném vyběhnutí Kováře měl gólový volej na noze Muriel, ani on však nestřílel přesně.

Liberec se postupně osměloval a v pečlivé hře se sázkou na rychlé brejky pokračoval i po úvodní brance. Týmu z Apeninského poloostrova se tak podařilo srovnat až krátce před přestávkou, když špatný odkop Keliče potrestal Lazzari.

Naděje Udine zhasly po vyloučení

Také po změně stran byli hosté logicky aktivnější a častěji drželi míč na svých kopačkách. Jenže domácí obrana pracovala spolehlivě a šancí Udine na zdramatizování ubývalo.

K udržení libereckého náskoku přispěla i červená karta, kterou po druhém napomínání inkasoval v 72. minutě Pereyra, jenž se zbytečně ohnal po Šuralovi.

Zbývající minuty si již Slovan pohlídal a do Evropské ligy jej vyprovázely mexické vlny.

Odvetné utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Slovan Liberec - Udinese Calcio 1:1 (1:1)
Branky: 23. Delarge - 42. Lazzari. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Gkagkas (všichni Řec.). ŽK: Rybalka, Fleišman, Šural - Pereyra, Basta. ČK: 72. Pereyra. Diváci: 9700. První zápas: 3:1, postoupil Liberec.

Liberec: Kovář - Frýdek, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey - Šural (84. Kolár), Rybalka (90. Hušek), Pavelka, Delarge - Rabušic (86. Kalitvincev). Trenér: Šilhavý.
Udine: Kelawa - Domizzi (31. Maicosuel), Danilo, Heurtaux - Basta, Lazzari, Allan, Pereyra, Gabriel Silva - Muriel, Di Natale (80. López). Trenér: Guidolin.