reklama
 
 

Šéf disciplinárky: Obsah Křetínského tašky chceme vidět

21. 9. 2012 11:00
Jiří Golda, šéf disciplinárky FAČR: "Dlouhodobě je neúnosné, aby ta kauza šla mimo nás"

Praha - Důkazy o nekalostech v českém profi-fotbale měly tvořit náplň teď už trochu legendární černé kabely, se kterou v úterý nakráčel na Strahov do sídla fotbalového svazu boss Sparty Daniel Křetínský.

Paradoxní je, že šéf svazové disciplinárky Jiří Golda, si o tom všem zatím čte jen v médiích a stejně jako fotbalová veřejnost žije v napětí a dohadech, o co vlastně jde.

Spekuluje se o manipulacích se zápasy, "cinklých" sázkách a dalších významných disciplinárních přečinech, jenže Křetínského důkazní materiál od předsedy svazu Miroslava Pelty nedostala fotbalová disciplinárka, nýbrž policie.

Jak hodnotíte tento postup předsedy svazu při řešení kauzy?

"Respektuji ho. Vnímám tu argumentaci, že fotbalový svaz nemá vyšetřovací prostředky srovnatelné s policií. Nicméně se domnívám, že z dlouhodobého hlediska je tato situace neudržitelná."

V jakém smyslu?

"Ty informace se na stole disciplinárky dříve či později objevit musí. Fotbal se ke skutečnostem, které byly prezentovány jako velmi závažné, prostě musí nějak postavit."

Mluvil jste už o té věci s předsedou svazu Peltou?

"Tu otázku bych nechal bez komentáře."

Jakou roli teď ve vývoji kauzy může hrát policie?

"To ukáží příští dny. Každopádně se obávám, že v dané situaci, kdy celá věc byla významně medializována, už toho policie asi mnoho nevyšetří. Pokud měl někdo zájem na odhalení závažných skutečností, měl dle mého názoru předat důkazní materiál policii diskrétnějším způsobem."

Obsah oné pověstné černé tašky je nadále utajován. Kdy se podle vás disciplinárka dozví, co pan Křetínský na svaz donesl?

"Vzhledem k tomu, že žijeme v České republice, kde jsme například v kauze Rath měli možnost přečíst si už v médiích patrně takřka celý vyšetřovací spis, předpokládám, že utajení těch informací stejně vydrží maximálně několik dní."

Facebookový profil autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

autor: Luděk Mádl | 21. 9. 2012 11:00

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama