Schick i Hložek vyšli proti Bayernu naprázdno, Leverkusen je blízko sestupové příčce

30. 9. 2022 22:34
Po čtyřech zápasech bez vítězství fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v německé lize 4:0 Leverkusen, za který nastoupili Patrik Schick i střídající Adam Hložek. Jejich tým nevyhrál počtvrté za sebou a v tabulce je šestnáctý. O víkendu může klesnout na sestupovou 17. příčku.
Thomas Müller slaví čtvrtý gól do sítě Leverkusenu
Thomas Müller slaví čtvrtý gól do sítě Leverkusenu | Foto: Reuters

Bayern, který naposledy před reprezentační pauzou prohrál 0:1 s Augsburgem, rozhodl zápas už v prvním poločase třemi góly. Skóre otevřel ve třetí minutě Sané po přihrávce Musialy, který po čtvrthodině prudkou střelou k tyči překonal gólmana Hradeckého znovu. S pěti zásahy po osmi kolech je devatenáctiletý talent nejlepším střelcem Bayernu v tomto ligovém ročníku.

V závěru prvního poločasu nechala obrana hostů na hranici velkého vápna příliš času a prostoru Manému, který zvýšil na 3:0 další přesnou ranou k tyči. Po necelé hodině hry se Mané trefil znovu, ale videorozhodčí jeho gól zrušil kvůli předchozímu faulu De Ligta.

Vzápětí opustil hřiště Schick, Hložek se dostal do hry v 75. minutě. Debakl Leverkusenu v samém závěru dokonal Müller poté, co brankář Hradecky uklouzl při rozehrávce a záložník Bayernu se snadno dostal k míči.

Německá fotbalová liga - 8. kolo: Bayern Mnichov - Leverkusen 4:0 (3. Sané, 17. Musiala, 39. Mané, 84. Müller).

1. Union Berlín 7 5 2 0 15:4 17
2. Bayern Mnichov 8 4 3 1 23:6 15
3. Dortmund 7 5 0 2 9:7 15
4. Freiburg 7 4 2 1 10:5 14
5. Hoffenheim 7 4 1 2 12:7 13
6. Mönchengladbach 7 3 3 1 10:5 12
7. Eintracht Frankfurt 7 3 2 2 14:13 11
8. Mohuč 7 3 2 2 7:10 11