Ščasný: Utkání jsme si zkomplikovali sami. Chtěli jsme sehrát jasnější zápas

Jakub Martinovský
31. 7. 2016 6:58
Praha - V prvním kole nejvyšší české fotbalové ligy porazila Sparta Slovácko 3:2 po ne příliš přesvědčivém výkonu. Nicméně hlavně dva góly Bořka Dočkala přispěly k těsnému vítězství. Trenér Zdeněk Ščasný vysvětluje, že výkon Sparty ovlivnil hlavně vynucený odchod Aleše Čermáka ze hřiště.
EL, trénink Sparty: Zdeněk Ščasný
EL, trénink Sparty: Zdeněk Ščasný | Foto: Milan Kammermayer

Jak si vysvětlujete špatný druhý poločas?

V prvé řadě to poznamenal odchod Aleše Čermáka, který hrál velmi dobře. Bohužel si řekl opakovaně o střídání, i přes to, že jsem se ho několikrát dotazoval, jestli nemůže ještě chvíli vydržet. To ale nemůže být výmluva. Odchod jednoho hráče by pro mužstvo nemělo mít takový fatální dopad.

Co teda způsobilo zhoršený výkon ve druhé půli?

Za celý první poločas jsme Slovácko nepustili k jediné střele. Samozřejmě jsme mohli ve druhém poločase řešit některé situace lépe. Měli jsme šanci na 3:0 a nedali jsme. Slovácko se dostalo do první příležitosti po našem nešťastném odkopu, který zasáhl rozhodčího. Šlo to do strany a naše obrana se rozestoupilo. Tam začaly naše problémy. Obrana, která hrála do té doby výborně, znervózněla. Po třetím gólu jsme se zase zklidnili a mohli jsme dát gól na 4:1. To jsou momenty, kdy musíme zápas jasně rozhodnout.

Co se stalo Aleši Čermákovi?

Aleš měl silné bolesti v krku. Říkal, že nemůže pokračovat už ani minutu. Prý to cítil i před zápasem, o čemž jsem nevěděl. V podstatě již při odchodu ze hřiště mě prosil o vystřídání.

Dá se říci, že se Čermák stává vaším klíčovým hráčem? Když odešel ze hřiště v utkání se Steauou, tak výkon týmu také upadl.

Nechci motat dohromady tyto dva zápasy. Se Steauou jsme ten střed hřiště na začátku druhé půle neměli. Tím, že odešel, jsme ho neztratili. Dneska tam přišel typologicky jiný hráč. Zvažoval jsme Váchu, že by se mohl rozehrát, ale zase Martin Frýdek hrál velmi dobře. Nechtěl jsem do toho sahat. Dal jsem tam pohyblivého Marečka, ale to je jiný hráč. Dneska jsme ten střed ztratili, to je pravda, ale se Steauou to bylo trošku jinak.

Mohlo to vedení 2:0 tým trochu ukolébat?

Já si myslím, že ne. V určitých fázích jsme hodně spěchali. Oni byli vzadu poměrně dost otevření a my chtěli dávat pořád kolmé přihrávky. Což na jednu stranu jsem chápal. Chtělo to třetí branku. Ve druhé půli trochu k uspokojení došlo.

Potřebovali jste se dobře naladit na odvetu v Rumunsku. Povedlo se vám to?

Tak já nevím, jestli se nám to povedlo. Devadesát minut jsme nepředvedli konstatní výkon, to je pravda. Na druhou stranu, lehké zápasy asi dneska nebudou. My si to hlavně udělali těžké sami sobě, nebylo to tak. Že by nás soupeř k něčemu donutil. Měli jsme tam spoustu krásných věcí a šancí, ale potřebujeme dávat více branek. Mohli jsme klidně vyhrát 4:0 nebo 5:0, místo toho jsme málem dostali na 3:3. Ale myslím, že to na zápas v Rumunsku nebude mít vliv. Chtěli jsme sehrát jasnějsí zápas.

Bořek Dočkal dal dnes dva góly. Potěšil vás jeho výkon?

Nejen, že dal dvě branky, ale bral si i těžké míče, které rozehrával. Bořek byl téměř u všeho. Hrál velmi dobře.

Trenér Plzně Pivarník po zápase přiznal, že měl při zápase s Jihlavou v hlavě odvetu s Karabachem. Byl to i váš případ?

Nevím. Nicméně dva nebo tři hráči se mě v poločase ptali, jestli si můžou odpočinout, když to bude 3:0. Já jsem dneska nechtěl střídat moc hráčů. Pořád ještě nám chybí rytmus. Věřím, že s přibývajícími zápasy to přijde. Snad to bude ve středu lepší než první zápas.

 

Právě se děje

před 56 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy