Ščasný si po prohře nebral servítky: Nemáme formu, Brabec udělal stupidní fauly, Fatai má hlavu mimo

ČTK ČTK
3. 8. 2016 23:27
Letenští se s kvalifikací do Ligy mistrů loučí. Trenér Zdeněk Ščasný se po prohře se Steaou Bukurešť pořádně čílil na své svěřence. Nejvíc to odnesl Jakub Brabec, který se nechal po dvou žlutých kartách vyloučit.
Zdeněk Ščasný.
Zdeněk Ščasný. | Foto: Milan Kammermayer

Bukurešť - Trenér fotbalistů Sparty Zdeněk Ščasný po vyřazení ve třetím předkole Ligy mistrů se Steaou Bukurešť výmluvy nehledal. Letenský celek, který dnešní odvetu v Rumunsku prohrál 0:2, podle jeho slov nebyl ve formě a navíc dělal hloupé chyby.

"Rozhodující bylo, že jsme v první půli nehráli to, co jsme měli a chtěli. Steaua byla bez diskusí nebezpečnější, to je fakt," řekl na tiskové konferenci Ščasný, jehož tým minulý týden doma ztratil vedení a remizoval 1:1. "Nemáme optimální formu. Zahustel zdaleka nedosahuje jarních výkonů, Fatai má mimo hlavu a žádá vedení o přestup... A když nemáte formu, přicházejí hloupé fauly," uvedl.

Sparta totiž v odvetě hrála od 51. minuty bez vyloučeného stopera Jakuba Brabce, který dostal druhou žlutou kartu. "První karta byla stupidita, honí hráče někde na straně, a když jde do skluzu, tak musí mít míč. Druhý zákrok nechci hodnotit, ale byla to totální hloupost a nedisciplinovanost. Ten hráč by nikam neutekl," dodal.

Jeho tým navíc nedokázal ubránit záložníka Nicolae Stanciua, který se ve dvojzápase postaral o všechny tři góly soupeře. "Bylo by to zjednodušené, kdybychom to stáhli jen na jednoho hráče. Ale je výjimečný a připravovali jsme se na něj. Nicméně by to nebylo fér říct, že on byl ten hlavní rozdíl," prohlásil Ščasný.

Sparta tak pod jeho vedením vypadla stejně jako loni ve třetím předkole Ligy mistrů, kdy nestačila na CSKA. "Společné prvky tam nevidím. Odehráli jsme doma i v Moskvě výborné zápasy, navíc soupeř byl kvalitnější, čitelnější a méně agresivnější," prohlásil.

"Je to zklamání pro všechny, myslel jsem si, že ten dvojzápas se Steaou byl hratelný," přidal Ščasný. "Opakovaně jsme nepostoupili a je to každopádně ekonomická ztráta. Ale já se na to spíš dívám ze sportovní stránky," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy