Ruka! zlobí se britská média

Reuters, SportPlus
24. 5. 2007 9:55
Atény - Čtvrteční britská média reklamují, že AC Milán vyhrál Ligu mistrů díky značně kontroverznímu prvnímu gólu, jenž dost možná zapříčinila ruka útočníka Filippa Inzaghiho.
Moment, který rozčílil nejen anglické fanoušky, ale  i novináře.
Moment, který rozčílil nejen anglické fanoušky, ale i novináře. | Foto: Reuters

Palcový titulek bulvárního deníku The Sun zní "Ozbrojená loupež". Jde o slovní hříčku: "armed" znamená ozbrojený", "arm" ruku.

Liverpoolský sen o trofeji Ligy mistrů byl podle něj "krutě rozdrcen" střelou odraženou od Inzaghiho na samém konci prvního poločasu.

Inzaghi, jenž rovněž vsítil pěkný druhý gól, vběhl do přímého volného kopu, který vyslal Andrea Pirlo. Poslal tak balon za brankáře Pepe Reinu. Ten stál na špatné noze a nemohl zareagovat na změněnou dráhu střely.

"Oloupeni rukou Zaga" zní pro změnu přední titulek listu The Daily Mirror. Vedle je obrázek, jenž dokazuje, že Inzaghiho ruku míč jasně udeřil. Milán tak přišel k vedení hodně lacino a hodně sporně.

Deník The Daily Express nadepsal svůj článek "Inzaghi zbořil aténský sen". "Byl to krutý úder, z něhož se už Reds nevzpamatovali a nabídli Milánu možnost odplaty, po níž AC tak toužilo, když jim trofej v Turecku vyfoukli Gerrrardovi hoši," pokračuje list.

Přední strana novin The Times jednoduše hlásá "Heartbreak", doslova "zlomené srdce", jinak žal.

Jeho novináři referují o tom, že dva roky po "istanbulském zázraku", kdy se Liverpool dokázal vzpamatovat z vedení Milánu 3:0, vyrovnal na 3:3 a zvítězil na penalty, dokonalo AC odplatu.

Fillippo Inzaghi líbá trofej pro vítěze Ligy mistrů.
Fillippo Inzaghi líbá trofej pro vítěze Ligy mistrů. | Foto: Reuters

"Liverpoolu zbylo minulý večer než přemítat o řecké tragédii, když jejich sen o vyzvednutí šestého poháru Ligy mistrů byl utnut milánským týmem, jehož žízeň po odplatě byla ukojena vítězstvím, které vehnalo na Olympijském stadionu do očí slzy radosti i zoufalství," píší The Times.

List The Daily Telegraph zvolil tak jako většina britských čtvrtečních novin fotku sklíčeného kapitána Gerrarda. Nad ní se skvěl titulek "Řecká tragédie Liverpoolu".

"Liverpoolská jízda za vítězstvím v Lize mistrů skončila minulý večer nárazem do tvrdého ramene. Kostnatá paže Fillippa Inzaghiho zavinila opravdovou anglickou bolest," referují noviny. 
 
"Podobně jako monzun, jenž krátce zaplavil Atény, se přelilo zklamání přes ambice vyslanců z Anfieldu," doplňuje Telegraph.

The Guardian hodnotí utkání střízlivěji: "Byla to odplata Milána, kterou odčinil své nejslavnější fiasko, když prohrál s Liverpoolem v roce 2005. Ani jeden klub však předešlý večer nedosáhl takových vysokých standardů jako v uplynulých dvou měsících."

 

Právě se děje

Další zprávy