Marek Jankulovski v životním zápase uspěl

SportPlus
23. 5. 2007 22:40
Praha - Obránce milánského AC Marek Jankulovski se stal teprve třetím českým fotbalistou, který vyhrál Ligu mistrů. Prohlédněte si jeho cestu za velkým úspěchem.
Marek Jankulovski z AC Milán (v bílém) se snaží připravit o míč liverpoolského Jermaine Pennanta.
Marek Jankulovski z AC Milán (v bílém) se snaží připravit o míč liverpoolského Jermaine Pennanta. | Foto: Reuters

Ostravský rodák přišel do Milána na začátku sezony 2005/2006. Zpočátku měl potíže se v kádru nabitém hvězdami prosadit, nyní však už patři 30letý hráč mezi pilíře defenzívy italského velkoklubu. Ve fináleodehrál 79 minut a dostal žlutou kartu.

Na mezinárodní scéně si Jankulovski zahrál na olympiádě v roce 2000. Absolvoval také Euro 2000 a 2004, kde s českým týmem vybojoval bronz. Jeho zatím posledním vystoupením na nejvyšším fóru byl loňský světový šampionát - vizitku před MS najdete ZDE

 

Dále čtěte:

 

Právě se děje

před 16 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy